На Канівщині відбулися щорічні "Шевченківські березини"

Переглядів: 84

Традиційно, на початку березня на Канівщині, як і в інших куточках України та світу проходять "Шевченківські березини".

З метою відзначення 204-ї річниці від дня народження пророка українського народу - Тараса Грироровича Шевченка 9 березня та з нагоди вшанування 157-х роковин від дня його смерті 10 березня,  на Чернечій горі в м. Каневі відбулися урочисті та меморіальні заходи.

Цьогоріч вшанувати Великого Кобзаря  крім районного та міського керівництва, представників Шевченківського національного заповідника, духовенства, громадських та політичних організацій, містян прибули також офіційні особи – очільники Черкаської облдержадміністрації та обласної ради Ю.Ткаченко та О.Вельбівець, Міністр культури України Є.Нищук та ін.

Прощу до Тараса, яка проходила 10 березня очолив Глава УГКЦ, патріарх Святослав, який провів панахиду за упокій Кобзаря.

Крім мітингу, церемонії покладання квітів до могили Т.Г. Шевченка, відвідання пам’ятного знаку Герою України О.Гірнику, виступів офіційних осіб, в галереї музею Т.Шевченка відбулася презентація виставки «Мистецькі твори родини Кричевських».

Після завершення заходів всі присутні мали змогу оглянути експозицію музею.

Канівська РДА (фото Вячеслав Вашкевич)