Відбулась розширена нарада Канівської РДА

Переглядів: 122

У середу 21 березня, голова Канівської РДА Д.Шелест провів розширену нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних управлінь, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в районі, підприємств, установ, сільськими головами.

Участь в нараді взяла також начальник Канівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Наталія Гресь та поінформувала присутніх про зміни в законодавстві щодо відповідальності за несплату аліментів.

Наталія Володимирівна зазначила, що 6 лютого 2018 року набрали чинності зміни до законодавства, якими посилюється відповідальність за несплату аліментів. До того ж, Кодекс про адміністративні правопорушення доповнений статтею, яка передбачає відповідальність за несплату аліментів у вигляді виконання суспільно корисних робіт, які призначаються судом на строк від 120 до 240 годин і виконуються не більше 8 годин, а неповнолітніми – не більше 2 годин на день.

На відміну від громадських, суспільно корисні роботи мають на меті зробити оплатним видом адміністративного стягнення. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення до суспільно корисної праці, виконання оплачуваних робіт, вид яких визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці. Кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, будуть спрямовуватись саме на погашення боргу за аліменти.

Строк виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконує призначену йому суспільно корисну працю.

На власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається:

- погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об’єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт;

- контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт;

- своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт;

- ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, про кількість відпрацьованих порушником годин;

- нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Після завершення виступу, на всі питання присутніх, зокрема голів сільських рад району, на території яких зареєстровані боржники по сплаті аліментів, начальник відділу ДВС надала змістовні відповіді.

Канівська РДА