Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

EFM_0079 (1)

– про медичні новації

Заклади охорони здоров’я інформатизуємо на Черкащині. Простіше кажучи, ми впроваджуємо там електронну чергу, електронні картки пацієнтів, електронну книгу скарг тощо. Це нова якість обслуговування і дуже важливий захід у межах реформи медицини, що ініційована Президентом України й Урядом.

Золо (1)

Нагадаю, на Черкащині діє програма інформатизації сфери охорони здоров’я області на 2015 – 2020 роки. Першопрохідцем у запровадженні автоматизованої системи супроводу пацієнтів став обласний кардіоцентр. Нині ця практика шириться на райони.

Золо (2)

Кілька років тому ми обрали Золотоніський район «пілотом» локальних реформ у сфері охорони здоров’я. Тоді за нашої ініціативи фахівці із громадської організації «Рух реформ» комплексно її проаналізували. На основі цього, після обговорень, була розроблена програма розвитку галузі. Завдяки злагодженій взаємодії влади на всіх рівнях, зокрема й нардепів звідти, вдається успішно їх утілювати. Хто був у тамтешньому Центрі первинної медико-санітарної допомоги, Центральній районній лікарні – бачив різницю. Тепер це заклади європейського зразка та приклад для решти районів.

– про осучаснення медзакладів

У продовження теми додам, що якісні зміни в медичних закладах – серед наших першочергових завдань. Звісно, вони не можливі без переоснащення. Завдяки децентралізації на місцях нині є ресурс для змін. Водночас ми комплексно підходимо до цього питання.

онко (1)

Для прикладу: є таке джерело співфінансування розвиткових проектів як Державний фонд регіонального розвитку. Щороку ми обов’язково подаємо туди медичні проекти. Торік оновили флюоропарк області. Цьогоріч створюємо п’ять скринінгових центрів «Здоров’я жінки» на Черкащині. Вони будуть оснащені всім необхідним задля своєчасного виявлення та лікування онкологічних хвороб у жінок.

До речі, про співпрацю на різних рівнях і її результат. Віднедавна в арсеналі обласного онкодиспансеру є найсучасніший лапароскопічний комплекс для операційного відділення з комплектом інструментарію. Його ми придбали коштом обласного й місцевих бюджетів. Це обладнання, за словами фахівців, суттєво покращить якість проведення оперативних втручань. Якщо після звичайної операції ще потрібно, як мінімум, кілька тижнів відновлюватися, то з цим комплексом уже за 3-4 дні пацієнта можна виписувати. Як називають самі лікарі, це – «гуманна хірургія».

онко (2)

Ми вже придбали подібне лапароскопічне обладнання також в обласну лікарню, в обласну дитячу лікарню. Налагодили прямі стосунки з німецьким виробником, без посередників, що дозволило заощаджувати бюджетні кошти.

Прес-служба Черкаської ОДА