Черкаські фахівці консультували канівців з питань законодавства про працю

З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці в залі засідань будинку рад пройшов інформаційно-роз’яснювальний захід, в ході якого надавалися пояснення, як запобігти виробничому травматизму, подолати незадекларовану зайнятість, не допустити порушень суб’єктами господарювання міста Канева та Канівського району вимог нормативно-правових і законодавчих норм.

У заході взяли участь керівники, бухгалтери та відповідальноі особи з питань охорони праці структурних підрозділів Каніської районної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій міста Канева й Канівського району.

Консультації надавали фахівці з м.Черкас та м.Канева.

Зокрема, завідувач сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Черкаській області Олена Нікітенко нагадала присутнім про контроль за додержанням законодавства з охорони праці: підстави і порядок їх здійснення.

Нікітенко О. ознайомила учасників заходу з типовими порушеннями в ході перевірок та надала рекомендації щодо підготовки переліку документів з охорони праці, що перевіряються під час контрольних заходів.

Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці в Черкаській області Олексій Протасов поінформував про рівень травматизму при використанні газу у побуті та яким чином його можна знизити. Тільки у січні цього року, за словами О.Протасова, в Україні сталося 14 аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті, у яких постраждало 34 особи, із них 16 осіб – смертельно. Основні причини аварій – самовільне встановлення газових приладів або втручання в їх роботу.

Тему використання газу в побуті продовжила начальник Канівського відділення ПАТ «Черкасигаз» Людмила Танько. Насамперед вона ознайомила присутніх із змінами в законодавстві, зокрема, щодо розмежування газопроводів на державні і ті, що належать споживачам.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Черкаській області Ганна Кучер нагадала, що варто знати роботодавцю, а саме: заходи державного контролю за дотриманням законодавства про працю; типові порушення трудового законодавства, які допускають роботодавці та надала рекомендації щодо їх запобігання. Також нагадала про відповідальність (адміністративну, кримінальну, фінансову, дисциплінарну й матеріальну), яку несе роботодавець за порушення законодавства про працю.

Слухачі в ході заходу мали змогу поставити свої питання й почути конструктивні відповіді на них та поради, повідомляє Упраління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації.