Інформація про надання додаткової інформації щодо забезпечення реалізації Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)

В додаток до листа Міністерства соціальної політики України від 30.07.2018 № 87/0/232-18 надаємо довідкову інформацію щодо забезпечення реалізації Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації) (далі – Порядок).

1. Для оптимізації процесу прийняття рішень про направлення отримувача послуг на комплексну реабілітацію (до державної або комунальної реабілітаційної установи) рекомендуємо звертатися до отримувачів або їх законних представників з пропозицією (разом з документами, визначеними Порядком) додатково надавати документ, яким встановлено інвалідність лише з метою забезпечення належного функціонування централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ).

2. Наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, зареєстрованим в Мінюсті 17.04.2012 за № 571/20884, затверджено перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.

3. Для прийняття рішень щодо направлення та зарахування отримувачів послуг на комплексну реабілітацію (абілітацію) управління соціального захисту населення місцевого рівня, виконавчі органи ОТГ та реабілітаційні установи (державної, комунальної форми власності) мають керуватися наказом Мінсоцполітики від 28.07.2016 № 825 „Про затвердження форм документів для отримання особами з інвалідністю та дітьми віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних (абілітаційних) послуг у реабілітаційних установах“, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.07.2016 за № 1121/29251 (далі – Наказ № 825) до прийняття нових форм документів, які мають бути затверджені Мінсоцполітики на виконання пункту 9 Порядку.

При цьому зазначаємо, що Мінсоцполітики вже подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції проект наказу „Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію)“.

Довідково: Управління соціального захисту населення місцевого рівня, виконавчі органи ОТГ можуть направляти на комплексну реабілітацію (абілітацію) дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, в рамках Наказу № 825, оскільки Порядок має вищу юридичну силу ніж відомчі документи.