На засіданні районного координаційного комітету сприяння зайнятості населення обговорили питання щодо професійної орієнтації молоді

25.02.2019 відбулося засідання Канівського районного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, в якому взяли участь перший заступник голови Канівської райдержадміністрації, директори Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник управління соціального захисту населення, начальники відділів освіти, молоді та спорту, економічного розвитку Канівської райдержадміністрації та голова координаційної ради профспілок Канівського району.

Як відзначила директор Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості «правильний вибір професії – це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії – точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.

Характерною особливістю діяльності Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості в 2018 та в поточному році є активне впровадження нових форм роботи. Тому служба зайнятості втілює в реалізацію різноманітні проекти, які сприяють упередженню безробіття та розширення профорієнтаційної роботи, в тому числі серед молоді, а також поглиблення співпраці між роботодавцями та безробітніми громадянами.

Одним із масштабних проектів є Платформа державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри. Онлайн-сервіс "Моя професія: консультаційна мережа" створений з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у онлайн-форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначенні схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей, саморозвитку.

Вдало проведена профорієнтаційна робота сьогодні – це профілактика безробіття в майбутньому».

Учасники засідання обговорили основні напрямки роботи щодо професійної орієнтації молоді за 2018 рік  та у 2019  році, а саме: комплексне профорієнтаційне супроводження учнів випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів; використання клубної форми роботи з окремими категоріями населення; проведення спільних профорієнтаційних, інформаційних та методичних заходів з представниками органів влади, освіти, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів пробації, об’єднаних територіальних громад, повідомляє Управління соціального захисту населення  РДА.