A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Народні аматорські колективи

Народний самодіяльний естрадно-інструментальний гурт «Ностальгія»

Керівник колективу – Медуха Ігор Михайлович

Був створений 2004 році, присвоєно звання народний 2006 році. Репетиції проходять: вівторок, четвер 1500 – 1700.

Колектив сприяє популяризації та відродженню живого музичного звучання інструментального жанру, розвитоку, збереженню, примноженню і пропаганді музичної спадщини народів світу.

Ведеться велика робота по напрацюванню репертуару. В програмі твори українських, російських та зарубіжних авторів. Не забуваємо про власні твори самих учасників наприклад П.Шевченко «Ніч».

Колектив неодноразово брав участь у обласних оглядах конкурсах та різних районних культурно-мистецьких заходах. День молоді та День Незалежності, День працівників культури та аматорів народної творчості.

Проблемою є зайнятість учасників у різних сферах, а також музичні інструменти. Але не зважаючи на це, колектив і надалі буде творчо працювати, поповнювати репертуар новими творами і дарувати їх глядачу.

Народний аматорський музично-драматичний театр

Керівники колективу – Шевчук Валерій Анатолійович, Адамов Ілля В’ячеславович

Колектив було створено 1926 році, народне звання присвоєно 1967 році. Репетиції: понеділок, четвер, субота 1700- 2000.

Засновником Канівського народного аматорського театру був Іван Голота і в 1926 році першою постановкою була вистава «Назар Стодоля» Т.Г.Шевченка.

У1967 році виставою «марко в пеклі» за твором Івана Кочерги колектив виборює почесне звання «народний», це додає наснаги і енергії творення.

З1969 року театр очолює Іван Бонь. Під його керівництвом театр стає лауреатом Республіканського огляду народних театрів (третє місце), лауреатом першої премії 1 Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості, лауреатом першої премії 2 Всесоюзного фестивалю, нагороджений золотою медаллю Лауреата Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості, дипломом Малого театру СРСР.

З 2006 року колектив очолює Валерій Шевчук. Колектив є активним учасником культурно мистецьких заходів області, міста та району. Продовжується відтворення ретроспективи репертуару з уривків п’єс та вистав, інсценізацій поем, вокально-поетичних-хореографічних композицій.

Народний аматорський колектив бального і сучасного танцю «Спарта»

Керівник колективу – Власенко Юлія Володимирівна

Колектив було створено 2005 році, народне звання присвоєно 2006 році. В ансамблі займаються дві групи, молодша – 15 учасників, заняття проводяться у вівторок і четвер, старша група – 15 учасників, заняття проводяться в понеділок, середа та п’ятниця.

Хореографічний колектив „Спарта” бере активну участь в багатьох культурно мистецьких заходах міста та району. В репертуарі колективу: хореографічні композиції, сольні танці, танці малих форм, танці народів світу.

Брали участь в обласному фестивалі хореографічного мистецтва «Скарбничка майбуття», обласному фестивалі хореографічного мистецтва в місті Сміла, є переможцями обласного фестивалю «Щедрий вечір, добрий вечір, мати Україна».

Зразковий ансамбль народного танцю «Барвінок»

Керівник колективу – Горідько Олександра Олександрівна

Колектив було створено 2003 році, народне звання присвоєно 2004 році. Репетиції: вівторок, середа, п’ятниця 1400- 1600.

В ансамблі „Барвінок” займається три групи: менша, середня та старша. В меншій займаються діти перших – других класів, в середній четвертих – сьомих класів, старша восьмих – дев’ятих. В репертуарі колективу хореографічні композиції на різні теми, картинки, мініатюри.

Завдання занять є формування в учнів танцювальних знань, умінь і навичок на основі оволодіння і засвоєння програмового матеріалу.

Народний танець є невід'ємною частиною хореографічного мистецтва. Він чарує своєю красою і щирістю, багатством барв, різноманітністю й самобутністю, є культурною спадщиною народу, як втілення його традицій.

Колектив неодноразово є переможцем обласного фестивалю дитячої творчості «Тарасові джерела», переможці обласного фестивалю «Щедрий вечір, добрий вечір, мати Україна». Є постійним учасником обласних, міських та районних культурно мистецьких заходів.

Народний аматорський вокально-хорового гурту «Зорецвіт»

Керівник колективу – Апонасевич Наталія Корніївна

Колектив було створено 1999 році, народне звання присвоєно 2001 році. Заняття проводяться у вівторок та четвер з 16 до 19 години, а також допоміжні (при потребі і можливості) у вихідні дні, найбільш зручніші для учасників.

Колектив поповнюється новими учасниками, а на даний час в колективі їх 20 чоловік: це робітники, службовці, вчителі, пенсіонери м. Канева та сіл району. В репертуарі  понад 70 хорових та вокальних творів.

Брав участь та став переможцем у міжнародному фестивалі-конкурсі козацької слави «Богдановими шляхами», неодноразово брав участь в всеукраїнському фестивалі української народної пісні ім.. Ю.Штельмаха «Серпневий заспів», переможець обласного огляду конкурсу народних аматорських вокально-хорових колективів, нагороджений Козацькою грамотою за вагомий внесок у розвиток української культури, нагороджений колектив грамотами та подарунками районної Ради та райдержадміністрації за активну громадську позицію та участь у проведених заходах.

Народний аматорський хор імені Івана Коваленка «Кобзарева криниця»

Керівник колективу – Сторчоус Мар’яна Володимирівна

Колектив було створено 1983 році, народне звання присвоєно 2000 році. Репетиції: понеділок, середа 1700- 1900.

Налічує 23 учасника – 10 чоловіків і 13 жінок. Колектив був створений при музеї Т.Г. Шевченка, спочатку лиш з працівників музею, перш за все виконував твори на Шевченківську тематику. Згодом хор перейшов до районного Будинку культури, склад поповнився багатьма новими учасниками,а репертуар значно збільшився за рахунок нових пісень.

Тепер колектив виконує різні твори українських композиторів, народні пісні, пісні воєнної тематики. Значну частину займали твори колишнього керівника Коваленка І.І.

Беруть активну участь в обласних, міських та районних культурно мистецьких заходах які приурочені державним, фольклорним та календарним святам.

Народний аматорський гурту „Дніпрова веселка ”

Керівник колективу - Масюк Любов Михайлівна

Колектив було створено 1986 році, народне звання присвоєно 1993 році. Репетиції: Вівторок, четвер, п’ятниця 1500-1800.

В 2012 році колективу «Дніпрова веселка» виповнилось 20 років творчого життя. За свій творчий шлях колектив «Дніпрова веселка» стала переможцем міжнародного фестивалю-конкурсу української пісні «Золоті трембіти», переможцем міжнародного фестивалю родинної творчості «Мотив двох сердець», лауреат Всеукраїнського фестивалю професійної пісні «Пісенний вернісаж», були запрошені в якості гостей для відкриття та закриття Всеукраїнського фестивалю сімейної творчості «Родинні скарби України». 1999 року незмінному солісту народного гурту «Дніпрова веселка» Масюку Миколі Івановичу було присвоєно звання «Заслужений працівник культури України», а в 2004 році Указом Президента України було нагороджено «Орденом за заслуги III-го ступеня».

Народний аматорський ансамбль народної музики „Здоровенькі були!”

Керівник – Шевченко Петро Миколайович

Керівник – Шевченко Марія Романівна

Колектив було створено 1991році, народне звання присвоєно 2005 році.

Проводяться заняття у вівторок та четвер з 13.35 до 16.00 години, а також допоміжні (при потребі і можливості) у вихідні дні, найбільш зручніші для учасників колективу.

Колектив працює над розширенням репертуару та удосконаленням виконавської майстерності та здійсненням концертної діяльності. Неодноразово побували з виступами за кордоном: Білорусія (м. Кобрин), Франція (Ліль, ламберсар, мервіть, Неовіль), Німеччина (Фірзен), Естонія, Росія, а також є постійними учасниками в обласних, міських, районних культурно мистецьких заходах.

Переможець обласного фольклорного огляду-конкурсу «З глибин народних», фіналіст всеукраїнського фестивалю «Перлини сезону», учасник міжнародного фольклорного фестивалю «Bray-Dunes-2000», учасник фольклорного фестивалю на півночі Франції, учасник міжнародного фольклорного фестивалю в Естонії.

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерела»

Керівник колективу – Слива Олег Владиславович

Колектив було створено 2004 році, народне звання присвоєно 2005 році. Розклад занять: вівторок, четвер 1600 – 1900.

Кожен з учасників фольклорного гурту прагне донести своїм співом всю красу і багатогранність автентичної української народної пісні, насиченість та колоритність.

Збирається та примножується репертуар в якому безліч старовинних обрядових, побутових, козацьких автентичних пісень, які передавалися з покоління в покоління. Цими піснями ми нагадуємо слухачам нашу історію, наше минуле, не дарма кажуть «Без минулого немає майбутнього».

Колектив приймає активну участь у масових заходах області та району.

Лауреати обласного огляду-конкурсу фольклорних колективів, лауреати Всеукраїнського фестивалю «Червона рута», брали участь в зйомці телепередачі «Фолькmusic» на першому національному телеканалі, учасники фольклорного фестивалю «Трипільські зорі», учасники обласного фольклорного фестивалі «З глибин народних».

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора