Нещасні випадки під час відряджень, у тому числі ДТП, вважаються пов'язаними з виробництвом

Канівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області та Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації повідомляють:

Застраховані (офіційно працевлаштовані) особи у разі настання нещасного випадку під час виконання службових обов'язків мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та медико-соціальних послуг від Фонду соціального страхування України.

За кошти Фонду фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров'я, або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, а також виплачується допомога з тимчасової втрати працездатності, одноразові та щомісячні страхові виплати та ін.

Однією з обставин, за якими нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, є прямування потерпілого до місця чи з місця відрядження згідно з установленим завданням, у тому числі на транспортному засобі будь-якого виду та форми власності. Окрім медичних і соціальних послуг, у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

1.  допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлен­ня інвалідності;
  2.  одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
  3.  щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відпо­відну частину втраченого заробітку потерпілого;
  4.  страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переве­денні його на легшу нижчеоплачувану роботу;
  5.  щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
  6.  відшкодування вартості ритуальних послуг, пов'язаних з похованням померлого.

Під соціальним захистом Фонду соціального страхування України на випадок тимчасової втрати праце­здатності, вагітності та пологів, настання виробничих нещасних випадків перебувають усі застраховані, тобто офіційно працевлаштовані особи незалежно від страхового стажу.