A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Встановлення лічильників теплової енергії

Дата: 27.11.2017 08:17
Кількість переглядів: 345

Картинки по запросу теплолічильникиОстаннім часом активізувався процес обладнання багатоквартирних будинків загальнобудинковими засобами обліку теплової енергії. При цьому установка таких теплолічильників. Спробуємо розібратися, чому така увага приділяється обладнанню багатоквартирних будинків теплолічильниками і наскільки воно відповідає інтересам споживачів теплової енергії.

Перше, що потрібно відзначити - встановлення загальнобудинкового приладу обліку теплоенергії не є енергозберігаючим заходом. Від того, чи буде житловий будинок обладнаний ним чи ні, кількість подаваної теплової енергії на опалення не зменшиться. Єдине, що буде точно зафіксовано -  реальне теплоспоживання будівлі. Це і є головною перевагою організації загальнобудинкового обліку і знаходиться у сфері інтересів кожного споживача теплової енергії. Адже якщо житловий будинок не має відповідного обліку, то кожен квартировласник повинен платити не за реально спожиту кількість теплової енергії, а за так званим «економічно обґрунтованим тарифом на опалення одного кв. метра загальної площі квартири». Як показує практика, плата за опалення за таким тарифом в середньому на 30% перевищує плату, розраховану на підставі реального теплоспоживання. Тому всі жителі зацікавлені в організації загальнобудинкового обліку в своїх будинках, це дозволяє їм значно скоротити витрати на опалення свого житла.

Для більшої економії коштів на опалення сучасна теплотехніка пропонує ряд технічних рішень, що включають заміну застарілих теплових пунктів в існуючих будівлях на сучасні індивідуальні теплопункти (ІТП).

По-перше, встановлення таких пунктів дає можливість регулювати оптимальні параметри теплоспоживання будівлі. Для цього у складі ІТП існують спеціальні програматори, які налаштовуються на споживання такої кількості енергії, яку необхідно для підтримки комфортного температурного режиму в приміщеннях.

По-друге, у складі ІТП є автоматизована система регулювання теплоспоживання в залежності від погодних умов. На підставі показань датчика температури зовнішнього повітря керуюча система в автоматизованому режимі зменшує (при підвищенні зовнішньої температури) або навпаки збільшує (якщо зовнішня температура знижується) подачу теплової енергії на опалювальне приміщення. Іншими словами, будівля, обладнана сучасним ІТП, буде споживати лише ту кількість теплової енергії, яка йому дійсно необхідна, незалежно від обсягів поставки цієї енергії теплопостачальною організацією, до того ж буде регулювати своє теплоспоживання в залежності від погодних умов.

Використання можливостей сучасних ІТП з регулюванням теплоспоживання будівель в поєднанні із загальнобудинковим урахуванням теплоенергії є енергозберігаючим заходом. Як показує практика, завдяки його реалізації можна досягати економії близько 30% теплової енергії.

Слід також звернути особливу увагу на вирішення такої характерної для житлових будинків та їх систем опалення проблеми, як рівномірний розподіл теплової енергії по всіх опалювальних приладів всередині будівлі. На жаль, в більшості випадків існуючі системи опалення виконані так, що чим далі опалювальні стояки знаходяться від теплового вводу в будинок, тим менше надходить до них теплової енергії. Тому в окремі квартири надходить надмірна кількість тепла, а іншим його недостатньо. Позбутися подібної ситуації можливо шляхом балансування внутрішньобудинкової системи опалення. Для цього використовуються спеціальні балансувальні клапани, що встановлюються на опалювальних стояках. З їх допомогою можна забезпечити подачу теплоносія з необхідними температурними параметрами до всіх опалювальних приладів всередині будівлі і тим самим забезпечити рівні умови теплового комфорту для всіх мешканців будинку.

 

Прес-служба Держенергоефективності


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора