A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Районна Рада регіонального розвитку розпочала свою роботу

Дата: 09.01.2019 09:16
Кількість переглядів: 800

У листопаді минулого року в м.Києві відбулося засідання Ради регіонального розвитку України, на якому Президент України Петро Порошенко доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки в рамках реформи децентралізації, обговорити їх із суспільством та прийняти на рівні громад.

На виконання доручення Президента України, з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії районної державної адміністрації з органами місцевого самоврядування району у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, вирішення проблемних питань життєзабезпечення району, відповідно до розпорядження Канівської районної державної адміністрації від 07 грудня 2018 року № 487, була утворена районна Рада регіонального розвитку.

Районна Рада регіонального розвитку є постійно діючим, консультативно-дорадчим, координаційним органом районної державної адміністрації, який утворюється для визначення, опрацювання та впровадження механізмів комплексного, збалансованого соціально-економічного розвитку району.

Основною метою роботи районної Ради регіонального розвитку є налагодження ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування для спільного напрацювання оптимальної моделі регіонального розвитку, вирішення проблемних питань життєзабезпечення району та здійснення реформ у сфері децентралізації.

У вівторок 08 січня ц.р. голова районної державної адміністрації Дмитро Шелест провів перше засідання районної Ради регіонального розвитку, яке було спрямоване на опрацювання дорожньої карти, яка б дала можливість сформувати чіткі позиції у частині розвитку територій Канівського району.

Захід відбувся за участі голови районної ради Олега Лактіонова, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та представників апарату райдержадміністрації, установ та організацій району, голів сільських рад та об’єднаних територіальних громад, представників громадськості.

Слід зауважити, що протягом останніх років, Канівщина достатньо динамічно розвивалася. Так, на території району виконувались ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери та вводились в експлуатацію нові об’єкти, ремонтувалися дороги загального користування та вулиці і дороги комунальної власності. За останні роки в районі стабільні темпи зростання економіки в галузях промисловості, сільського господарства, зросла заробітна плата. Побудовані спортивні майданчики, придбано комп’ютерне обладнання в школах та замінені котли. Виготовлені проектно-кошторисні документації на проведення капітального ремонту (заміни котлів) в Грищенецькому НВК, ремонту покрівлі в Козарівському НВК, заміну віконних блоків в Таганчанській ЗОШ та «Спортивний майданчик - міні-футбол з штучним покриттям» в Ліплявському НВК.

Крім того, починаючи з 2017 року у районі розпочата робота з розроблення нових перспективних генеральних планів населених пунктів, що відкриває можливість для залучення інвестицій.

Нині на території Канівського району утворено 6 об’єднаних територіальних громади: Степанецька ОТГ (Степанецька, Беркозівська, Горобіївська, Копіюватська, Мартинівська, Павлівська, Полствинська, Попівська сільські ради); Ліплявська ОТГ (Ліплявська, Озерищанська, Калебердянська сільські ради); Таганчанська ОТГ (Таганчанська та Мельниківська сільські ради); Межиріцька ОТГ (Межиріцька, Конончанська та Хмільнянська сільські ради); Бобрицька ОТГ (Бобрицька, Григорівська, Грищнецька, Тростянецька, Пшеничницька, Чернишівська сільські ради); Литвинецька ОТГ (Литвинецька, Курилівська, Козарівська сільські ради).

В районі залишились не об’єднаними Пекарівська, Прохорівська та Потапцівська сільські ради.

«Район разом з ОТГ зобов’язані рухатися в одному напрямку, оскільки розвиток територій Канівщини – наше першочергове і спільне завдання. По суті, План Перспективного розвитку району – це певна актуалізація  стратегії, який необхідно обговорити та затвердити сьогодні на засіданні районної Ради регіонального розвитку. Потрібно мати чітке розуміння по об’єктах – щодо доцільності їх створення, реконструкції, ремонту, призначення, джерел фінансування. Якісний підсумок завжди дає можливість проаналізувати зроблене, побачити динаміку та визначитися з перспективами, тому потрібно підбити підсумки проведення реформи децентралізації за 2015-2018 роки, підсумки соціально-економічного розвитку району та окреслили перспективний план розвитку району на 2019-2021 роки,» - наголосив очільник району.

На завершення засідання, спільно із представниками структурних підрозділів райдержадміністрації, сільських рад, керівниками галузей освіти і медицини, були визначені пріоритетні проекти та проектні ідеї, які будуть реалізовуватись найближчим часом та відповідно до яких і сформовано План перспективного розвитку Канівського району на 2019-2021 роки.

Канівська РДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора