A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

2019 рік – ключовий в реформі децентралізації, – Геннадій Зубко

Дата: 12.02.2019 10:50
Кількість переглядів: 494

A5F0B2B3-B3D4-41E3-AB00-A116FA8C6B7E_w1023_r1_sМи підготували детальний, покроковий операційний план для впровадження нового етапу реформи децентралізації. Він розроблений на виконання завдань, поставлених Президентом України, та Плану заходів, затвердженого Урядом. Це спільна маршрутна карта для Мінрегіону і наших партнерів – «U-LEAD з Європою», USAID, PULSE, DESPRO, ОБСЄ, DOBRE, де кожен матиме свою частку участі, яка в подальшому трансформується в спільну перемогу. Про це на координаційній зустрічі з Центрами розвитку місцевого самоврядування заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Першочергове завдання – формування перспективних планів об’єднання громад. Це основа тих рішень по формуванню бази ОТГ, які будуть прийматися в 2020 році. Наступне – подальша робота по приєднанню територіальних громад до міст обласного значення. Це велика робота, адже необхідно проаналізувати можливості тих територіальних громад, які не змогли досі приєднатися до міст обласного значення. Третє – взаємодія, координація та тісна співпраця регіональних офісів децентралізації з ОДА по затвердженню перспективних планів. Плюс маємо попрацювати над законодавчою базою. Тому у ключовому для реформи 2019 році повинна бути максимальна синергія зусиль: Мінрегіону – Центрального офісу реформ – офісів на місцях – ОДА – депутатів обласних рад», – зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що не менш важливий пункт операційного плану – супровід секторальної децентралізації. «Це також питання роботи регіональних офісів з імплементації реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості, Нової української школи, розбудови Нового освітнього простору, інклюзії та ЦНАП. Тому ми ще раз повинні проаналізувати зусилля наших міжнародних партнерів, проектних організацій і Центрального офісу реформ, визначити спільні завдання і рухатися в цьому напрямку до спільного результату», – відзначив Віце-прем’єр-міністр.

Урядовець повідомив, що наприкінці лютого будуть оприлюднені результати соціологічного дослідження щодо децентралізації, яке проводиться за підтримки Ради Європи. «Попередньо можу сказати, що на сьогодні практично вже понад 56% українців вірять в реформу і очікують результат. Тож саме 2019 рік буде ключовим у впровадженні реформи децентралізації, навколо якої мають згуртуватись всі ключові учасники і наші міжнародні партнери», – підкреслив Геннадій Зубко.

За інформацією Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора