A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

Дата: 31.01.2018 11:00
Кількість переглядів: 361

DSC08652

Про земельний штаб

Штаб із контролю за обігом сільгоспземель створюємо в області. Він потрібен задля швидкого реагування на випадки можливого порушення прав громадян, фізичних чи юридичних осіб у цій сфері. Що зумовило таке рішення?

Маємо нині резонансний конфлікт на Маньківщині. 11 січня там проведено аукціон щодо передання в оренду земельної ділянки, на якій раніше господарював місцевий фермер Григорій Білецький. Його не допустили до участі через нібито неповний пакет документів. Чоловік це заперечує. У протесті його підтримали аграрії з інших районів. Цей випадок потребує ретельного вивчення та реакції з боку правоохоронців, щоб унеможливити повторення. Я вже звернувся з цього приводу до начальника ГУ Нацполіції в області Валерія Лютого. Новостворений штаб якраз стане тим майданчиком, де вирішуватимуть подібні конфлікти.

Я ж відстоював права аграріїв і надалі це робитиму. Тому неодноразово звертався на центральний рівень із ініціативою повернути органам місцевого самоврядування право розпоряджатися земельними ділянками сільгосппризначення, що розташовані за межами населених пунктів. Тоді буде з кого спитати. Нині у Верховній Раді вже зареєстрований президентський законопроект, що передбачає передання земель запасу та резерву в розпорядження ОТГ для ухвалення рішень про проведення аукціонів. Він дозволить зменшити корупцію в земельній сфері.

Про боротьбу з негодою

Аналізуючи, як по області впорались із наслідками нещодавньої негоди, я не керуюся звітами. По-перше, особисто під час снігопаду об’їхав низку районів. По-друге, результат – це відсутність скарг від людей. І можу стверджувати: він є там, де була належна координація на рівні керівництва.

Незадовільною роботу з розчищення автошляхів вважаю у Смілянському, Шполянському, Звенигородському, Городищенському та Корсунь-Шевченківському районах. Є об’єктивний фактор – брак потрібної техніки. Однак їхні керманичі мали спрацювати по-управлінськи: мобілізувати весь можливий ресурс і взаємодіяти із сусідніми районами. І я на цьому неодноразово наголошував. Зараз ми проаналізуємо роботу оперативних штабів. А кожен керівник має зі свого боку виконати роботу над помилками.

Водночас отримував чимало скарг і щодо прибирання доріг по містах. Найбільше – з Черкас і Сміли. Комунальні дороги – рівень відповідальності органів місцевого самоврядування. Свою допомогу ми їм запропонували. Але й у місцевих владців має бути більше відповідальності перед своїми громадами.

Про кір

Маємо в області 18 випадків захворювання на кір. Із них десять – у дітей. Перший випадок зафіксований у нещепленої дитини на Маньківщині. Такі низькі показники захворюваності – результат вдалої кампанії із вакцинації серед дітей. Наш показник – один із найкращих в Україні (92,9% від запланованого).

Однак не слід втрачати пильності. Я звертаюся до всіх батьків: виваженіше ставтеся до вакцинації та все зважуйте, не піддавайтеся на маніпуляції та дбайте про здоров’я своїх дітей. Вакцин проти кору в області вдосталь. Запас – на квартал, потому очікуємо нові поставки від МОЗу. Вакцина – бельгійська, сертифікована, зареєстрована в Україні та пройшла всі клінічні випробування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора