A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація

Як діяти при виявленні підозрілого предмета

Дата: 25.09.2017 11:07
Кількість переглядів: 652

Вибухонебезпечні предмети

Про небезпеку вибуху можна судити за такими ознаками:

 • наявність невідомого згортка або якої-небудь деталі в машині, на сходах, в квартирі і т.п .;
 • натягнуто дріт, шнур;
 • провід або ізоляційна стрічка, що звисає з-під машини;
 • чужа сумка, портфель, коробка, який-небудь предмет, виявлений в машині, біля дверей квартири, в метро, в поїзді.

Помітивши вибухонебезпечний предмет (саморобний вибуховий пристрій, гранату, снаряд, бомбу тощо), не підходьте близько до нього, негайно повідомте про знахідку в міліцію, не дозволяйте випадковим людям торкатися до небезпечного предмету і знешкоджувати його.

Здійснюючи поїздки в громадському транспорті (особливо в поїзді), звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки та інші предмети, в яких можуть знаходитися саморобні вибухові пристрої. Негайно повідомте про це водієві, машиністу поїзда, будь-якому працівнику поліції. Не відкривайте їх, не чіпайте руками, попередьте людей про можливу небезпеку.

Категорично забороняється:

 • користуватися незнайомими предметами, знайденими на місці роботи;
 • зрушувати з місця;
 • піднімати, переносити, класти в кишені, портфелі, сумки і т.п .;
 • поміщати боєприпаси у багаття або розводити вогонь над ними;
 • збирати і здавати боєприпаси з якості металобрухту;
 • закопувати в землю або кидати їх у водоймища;
 • наступати або наїжджати на боєприпаси;
 • обривати або тягнути дроти, робити спроби їх знешкодити.

Заходячи в під'їзд будинку, звертайте увагу на сторонніх людей і незнайомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій в будівлі закладається в підвалах, перших поверхах, близько сміттєпроводів, під сходами.

Якщо вибух стався поряд

Дії населення, якщо вибух стався поряд з Вашим будинком.

Заспокойтеся і заспокойте Ваших близьких. Зателефонуйте до підрозділу ДСНС (101), в поліцію (102) і уточніть обстановку.

У разі необхідної евакуації візьміть документи та предмети першої необхідності.

Просувайтеся обережно, не чіпайте пошкоджені конструкції і оголені дроти.

У зруйнованому або пошкодженому приміщенні скупчилися гази, не користуйтеся відкритим полум'ям (сірниками, свічками, факелами тощо).

Побачивши людину в палаючому одязі, накиньте на нього пальто, плащ або яку-небудь ковдру. На місце опіків накладіть пов'язки і відправте потерпілого в найближчий медичний пункт.

Якщо у пошкодженому будинку сходи задимлені, треба відкрити на сходовій клітці вікна, або вибити скло, щоб випустити дим і дати приплив свіжого повітря, а двері приміщень, звідки проникає на сходи дим, щільно прикрити. Не намагайтеся вийти через задимлений коридор або сходи (дим дуже токсичний), гарячі гази можуть обпекти легені. У цьому випадку слід вийти на балкон або підійти до вікна і подавати сигнали про допомогу, попередньо якомога сильніше ущільнити двері, через які можливе проникнення диму, мокрою тканиною. Рятування слід виконувати по балконах, зовнішнім стаціонарним, приставним і висувним сходах. Спускатися по водопровідних трубах і стояках, а також за допомогою пов'язаних простирадлом вкрай небезпечно і ці прийоми можливі лише у виняткових випадках. Неприпустимо стрибати з вікон будівлі, починаючи з третього поверху, тому неминучі травми.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Маленькі діти від страху часто ховаються під ліжками, в шафи, забиваються в кут. Якщо на Вас загорівся одяг, лягайте на землю і, перекочуючись, збийте полум'я. Якщо горить електропроводка, спочатку виверніть пробки або вимкніть рубильник, а потім приступайте до гасіння. Виходьте із зони пожежі в навітряну сторону, тобто звідки дме вітер.

При задимленні захистіть органи дихання змоченою водою хусткою або рушником.

Дійте в суворій відповідності з вказівками прибулих на місце надзвичайно ситуації співробітників МВС і рятувальників!

 

Канівський районний відділ Управління ДСНС України у Черкаській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора