На Черкащині відновлюють місцеві дороги за кошти місцевих громад

Переглядів: 225

У Черкаській області за кошти місцевих громад та районних бюджетів дорожники ремонтують дорожнє покриття автодоріг місцевого значення.

Працівниками філій ДП «Черкаський облавтодор» виконується поточний дрібний ремонт, в межах якого на найбільш зруйнованих ділянках автодоріг асфальтобетонною сумішшю ліквідовуються деформації дорожнього покриття, відновлюється кромка проїзної частини, виконуються роботи із водовідведення, профілюються узбіччя тощо.

Минулого року Черкаською обласною радою було прийнято рішення «Про обласну програму фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Черкаської області на 2016-2018 роки». Воно стало базовим для розробки та прийняття районних програм з ремонту автодоріг. А завдяки проведеній активній роботі Служби автодоріг із кожною райдержадміністрацією та об’єднаною тергромадою по залученню коштів на ремонт доріг, маємо перші результати, - зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислав Демиденко.

«Зокрема, у шести районах області (Драбівському, Золотоніському, Чорнобаївському, Черкаському, Канівському та Лисянському) уже відремонтовано доріг на суму майже 22,6 млн грн, й надалі роботи продовжуються», - зазначив Владислав Демиденко.

За його словами, ремонтні роботи відбувається на умовах співфінансування: кошти, які виділяються громадою із місцевого бюджету витрачаються для приведення в належний стан дорожнього одягу, а виконання робіт із експлуатаційного утримання автодороги, водовідведення, ремонт штучних споруд, та, частково, дорожнього одягу – фінансуються за кошти із держбюжету.

«За умов недостатнього фінансування (дорожня галузь забезпечена коштами лише на 30%) та враховуючи першочерговість виконання ремонту на головних магістралях області, Служба автодоріг зверталася до місцевих адміністрацій, районних рад та об’єднаних громад розглянути можливість співфінансування ремонту та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, щоб покращити стан під’їзних доріг до населених пунктів, підвищити безпеку руху наших громадян. Законодавчі норми дозволяють органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо фінансування об’єктів капітального та поточного ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг загального користування державного значення», - зауважив Владислав Ігорович.

Так, у Драбівському районі за кошти місцевих бюджетів виконано поточний дрібний ремонт на чотирьох відрізках 2 автодоріг місцевого значення загальною протяжністю понад 16,3 км. Вартість ремонтних робіт склала понад 1,4 млн грн.

У Золотоніському районі за кошти місцевих бюджетів виконано поточний дрібний ремонт на дев’яти відрізках 8 автодоріг місцевого значення загальною протяжністю понад 30,4 км. Вартість ремонтних робіт склала понад 7,8 млн грн.

У Канівському районі за кошти місцевих бюджетів виконано поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання на семи відрізках 7 автодоріг місцевого значення загальною протяжністю понад 16,3 км. Вартість ремонтних робіт склала понад 3,7 млн грн.

У Лисянському районі за кошти місцевих бюджетів виконано поточний дрібний ремонт на восьми відрізках 7 автодоріг місцевого значення загальною протяжністю понад 20,2 км. Вартість ремонтних робіт склала понад 1,5 млн грн.

У Черкаському районі за кошти місцевих бюджетів виконано поточний дрібний ремонт на п’яти відрізках 5 автодоріг місцевого значення загальною протяжністю понад 71,9 км. Вартість ремонтних робіт склала понад 1,4 млн грн.

У Чорнобаїському районі за кошти місцевих бюджетів виконано поточний дрібний ремонт на шести відрізках 6 автодоріг місцевого значення загальною протяжністю понад 42,6 км. Вартість ремонтних робіт склала понад 6,5 млн грн.

Служба автомобільних доріг у Черкаській області висловлює вдячність головам районних державних адміністрацій Драбівського, Золотоніського, Чорнобаївського, Черкаського, Канівського та Лисянського районів виділені кошти і турботу щодо збереження та розвитку транспортної інфраструктури Черкаської області.

Прес-служба САД у Черкаській області

Для довідки. Згідно Закону України від 2 червня 2015 року №491-VIII«Про внесення змін до ст. 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення» передбачено розширення можливих напрямків використання видатків місцевих бюджетів.

З урахуванням вказаних змін передбачається, що до видатків, які можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).