A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація

Геннадій Зубко розповів про ефективність використання коштів регіонами

Дата: 26.12.2017 12:18
Кількість переглядів: 459

fe5df232cafa4c4e0f1a0294418e56601418743734З реформою децентралізації органи місцевого самоврядування отримали повноваження, можливості і фінансову незалежність. За чотири роки реформи, коштів стало більше у місцевого самоврядування. Практичний баланс сьогодні між державним і місцевим бюджетом 50 на 50. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Лівому берегу».

«Вони отримали акциз з тютюну, алкогольних продуктів, податок на землю. Всю податкову базу, але разом з ними і повноваження. Але чомусь вирішили, що кошти їм дали на фонтани, тротуари, освітлення тощо. Або просто вирішили, що кошти, які вони отримують – це їхні власні доходи, а повноваження буде закривати держава. В Концепції реформування місцевого самоврядування, яка була прийнята 1 квітня 2014 року чітко прописано, що разом з фінансами на місцевий рівень передається і фінансування професійно-технічної освіти 1-2 рівня, зокрема», – зазначив Геннадій Зубко.

На думку Віце-прем’єр-міністра, розвиток і передача ПТУ на баланс регіонів – це в першу чергу підготовка робітничих кадрів, який є основним інструментом залучення інвестицій в регіонах.

«Передаючи ПТУ, ми говоримо про необхідність визначення переліку спеціальностей. Треба зібратись з бізнесом, подумати разом, які саме кадри потрібно готувати, а не випускати рік за роком менеджерів з зовнішньоекономічної діяльності. Області і міста спершу повинні прийняти на баланс ПТУ. Це також процес, котрий забирає час», – підкреслив він.

Нагальними питаннями, що потребують першочергового вирішення в регіонах є комунальна інфраструктура, стабільність роботи систем життєзабезпечення, сміття, теплопостачання, водопостачання.

«Коли ми бачимо зростання місцевих бюджетів до 200 мільярдів гривень, а мені кажуть, що збільшилися витрати на ЖКГ, я апелюю фактами. Дивлюся, що вони витрачали на це раніше 20-25%, а сьогодні – 10-11%. Це означає, що кошти йдуть на якісь, може, передвиборчі речі, а, може, заощаджуються на банківських, казначейських рахунках. Також це стосується ефективності збору місцевих податків і питання інвентаризації землі», – зауважив Геннадій Зубко.

За інформацією Урядового порталу 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора