Важлива інформація! Епідемія кору.

Переглядів: 523

Картинки по запросу кірПро епідеміологічну ситуацію в Канівському районі у зв’язку зі спалахом вірусу кору в Україні, симптоми захворювання та вакцинацію, повідомила сьогодні головний лікар КЗ «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги» В. Андрон, під час проведення апаратної наради Канівської РДА з керівниками структурних підрозділів, інших органів виконавчої влади в районі, сільськими головами, керівниками підприємств, установ та організацій району.

Кір – це інфекційне захворювання вірусної природи, яким хворіє лише людина і є самим джерелом інфекції. Вражає кір як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання.

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Клінічними проявами хвороби є підвищення температури тіла, часто – відразу до 39 градусів і вище. Можливий нежить, кашель та прояв деяких інших неспецифічних симптомів: нудоти (внаслідок ураження підшлункової залози), світлобоязні тощо.

Тривалість такого періоду в середньому близько 4-х днів, іноді – довше. Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки - так званий плямисто-папульозний висип. Це вже одна із основних ознак, що в хворого кір. Протягом 3-х днів висип поетапно поширюється на тулуб і кінцівки.

Першими вірус вражає нервову систему, викликає сильну імунодепресію. До того ж, хвороба відома ускладненнями, дорослі хворіють на кір набагато важче, ніж діти. У дітей до п’яти років кір також може стати причиною запалення середнього вуха (отит), бронхіту, пневмонії, діареї, енцефаліту.

Картинки по запросу кір

На виконання наказів Міністерства охорони здоров’я України від 11.09.2017 №1082 «Про проведення заходів щодо імунізації населення в Україні» та Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації від 14.09.2017 №717, в області та по всій Україні проводяться заходи з імунізації проти кору серед дитячого населення:

• в Канівському районі постійно проводиться моніторинг епідситуації;
  • враховуючи напружену епідситуацію з кору, невакцинованим дітям старшим 1 року, графік щеплень розпочинається з вакцинації КПК (кір, краснуха, паротит);
  • впродовж грудня 2017 року проведено 130 щеплень проти кору, з наростаючим підсумком охоплено 540 осіб, що складає 93,7% від підлягаючих.

Щеплення проти кору у 2017 році відповідно до календаря щеплень

Вік

Кількість підлягаючих дітей

Щеплено

Відсоток виконання

1 рік

2 роки

91,5

6 років

7-18 років

60,4

В 2018 році закладом планується щепити 1116 дітей.

В закладі щотижнево проводиться аналіз виконання щеплень проти кору та ведеться постійний контроль за роботою холодильного обладнання. Вакцина зберігається відповідно до вимог діючих наказів. Крім того, медичні працівники Центру проводять роз’яснювальну роботу з батьками-відмовниками.

Станом на 16.01.2018р., в Канівському районі випадків захворювання на кір – не виявлено. До того ж, в Канівській центральний районній лікарні за останні 3 роки захворюваності на кір зареєстровано не було. Нещодавно стало відомо, що захворювання на кір було зафіксоване в Золотоніському районі серед дітей ромської меншини.

Нагадаємо, єдиним методом профілактики кору є вакцинація. Для мешканців міста та району її проводить КЗ «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги», де на даний час в наявності є 772 дози вакцини проти кору. Крім того, у разі потреби, Канівська ЦРЛ центральна районна лікарня готова до прийому хворих на кір. В інфекційному відділенні є боксовані палати з виходом на вулицю. На невідкладну допомогу протягом однієї доби Канівська ЦРЛ медикаментами забезпечена. На випадок ускладнень – антибіотики є в достатній кількості.

Канівська РДА