Цей день в історії України

Дата: 01.12.2017 14:05

Світлина від Верховна Рада України.

Цього дня 26 років тому відбулася значуща подія. 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі 90,32 % громадян висловилася за Незалежність України. Волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

Саме Всеукраїнський референдум і його результати наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна.

Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.