A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Про зміни у законодавстві щодо надання допомоги дітям померлого годувальника

Дата: 13.09.2017 14:11
Кількість переглядів: 544

Згідно Закону України  “Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника” від 07.02.2017 р. №1836-VIII, а також Постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 №261 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд" (зі змінами та доповненнями) призначається допомога дитині померлого годувальника. Тобто у разі смерті годувальника його діти зможуть отримувати державну соціальну допомогу незалежно від страхового стажу, набутого померлим на дату смерті, а також незалежно від розміру доходів сім’ї. Таку допомогу призначають у разі відсутності права на отримання пенсії по втраті годувальника.

Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника. Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається до досягнення 18 років. Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також у професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), допомога призначається до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а дітям-сиротам - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні. 

Розмір державної соціальної допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

- на одну дитину померлого годувальника – 100 відсотків,

- на двох дітей – 120 відсотків,

-на трьох і більше дітей – 150 відсотків;

Жителям району консультацію можна отримати за тел. 3-60-04.

 

Управління соціального захисту населення  РДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора