16 січня - День пам'яті захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2020 08:30

16 січня, за громадською ініціативою, Україна вшановує День пам'яті захисників Донецького аеропорту – військовослужбовців, добровольців, медиків і волонтерів, які спільними зусиллями 242 дні (з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 років) утримували оборону на території цього об'єкту.

Затяжна й виснажлива оборона рубежів і об'єктів ДАПу почалася вночі 26 травня 2014 року, коли озброєні бойовики висунули вимоги про відступ українських військових.

13 січня 2015 року внаслідок тривалих інтенсивних танкових і артобстрілів із боку бойовиків обвалилася диспетчерська вежа, зображення якої пізніше стало символом оборони аеропорту.

За офіційними даними, під час оборони ДАП загинули більше 200 військових.

За стійкість і мужність захисників аеропорту 2014-2015 років назвали «кіборгами».

Слава Україні!!! Героям слава!!!

Пам’ятаємо!!! Шануємо!!!