Правила отримання житлової субсидії в 2020 році

Дата: 16.01.2020 14:58

За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг). Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

У 2020 році внесено зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Таким чином, на період отримання субсидії громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, вони нараховуватися не будуть.

Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг. Решта членів домогосподарства для призначення субсидії повинні підтвердити свою згоду на доступ і обробку персональних даних. Квартиронаймачі, які сплачують комунальні послуги відповідно до договору оренди, також мають право на надання субсидії.

Право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для обігріву. При цьому, якщо житлові приміщення опалюються одночасно декількома способами (теплова енергія, природний газ або електроенергія), субсидія призначається і виплачується тільки на один вид палива.

Субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.  При цьому субсидія на електроенергію розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Розмір обов’язкового платежу сім’ї визначається, виходячи з розміру річного доходу сім’ї за попередній календарний рік.

Також змінено вартість на природній газ з 01.01.2020 – 6,9139 грн за куб.м. Тому отримувачам субсидії на природній газ буде проведено автоматичний перерахунок субсидії з урахуванням нової ціни на газ.

Заявник несе персональну відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що можуть вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. Отримувачі субсидій зобов’язані протягом місяця  інформувати  управління соціального захисту  населення  про зміни в складі сім’ї, майновому та фінансовому стані.