На Черкащині стартувала інформаційна кампанія щодо детінізації зайнятості населення

Дата: 27.01.2020 08:43

Головний держаний інспектор Управління Держпраці у Черкаській області та Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації інформують:

У рамках виконання доручення Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сферах торгівлі та послугами, фахівцями Управлінням Держпраці у Черкаській області спільно з представниками місцевих органів місцевого самоврядування, Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості, Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації проводиться активна інформаційна кампанія, яка триватиме до 31 січня 2020 року, для суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин.

Ще раз звертаємо увагу роботодавців на  те, що незадекларована праця має негативні наслідки, як для працівників так і для роботодавців. Адже працівник отримуючи нелегальну заробітну плату позбавляє себе соціальних виплат та гарантій, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсій та здійсненні перерахунку пенсій надалі.

Задекларованою є праця тільки тоді, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну податкову службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.