Біль і розпач: будинку культури району бути чи не бути?

Дата: 04.02.2020 16:09

4 лютого керівники району відвідали комунальний заклад «Районний будинок культури» Канівської районної ради. Завітавши до районного будинку культури, склалося враження, що до цього він перебував під впливом загарбників, а не господарів на власній землі.

Зауважимо, що на сьогодні важливим завданням держави і суспільства залишається розвиток культури – рушійної сили стабілізації життя нації, її духовного відродження. Будинок культури має бути культурно-просвітницьким центром, який проводить просвітницьку діяльність з метою збагачення духовності населення, збереження нематеріальної культурної спадщини, основне завдання якого полягає у розвитку народної творчості та художньої самодіяльності, всебічному гармонійному розвитку особистості, задоволенні пізнавальних і духовних потреб населення, вдосконаленні організації відпочинку.

На жаль, наразі ми не можемо цього сказати про КЗ «Районний будинок культури» Канівської районної ради. Заклад культури переживає не найкращі часи, має безліч проблем, зокрема й утримання будівлі в належному стані. Другий рік поспіль у закладі культури відсутнє опалення, скорочено кількість працівників та творчі колективи.

Однак головною проблемою є не загроза хронічної бідності чи відсутності фінансування. Більш загрозливою є відсутність ініціативи з боку керівництва закладу, відсутність інновацій, спрямованих на задоволення попиту громади у соціокультурних послугах. Марно говорити: «Ми робимо все, що можемо». Треба зробити те, що необхідно! А на сьогодні потрібно шукати різні форми співпраці із зацікавленими сторонами, вишукати можливості, аби повернути до життя осередок культурно-просвітницької діяльності району. Наприклад, це може бути:

- участь у різних грантах у галузі культури;

- співфінансування проектів за рахунок бюджетів усіх рівнів, зокрема спонсорів, меценатів, благодійників тощо;

- співпраця з м. Канів, адже у перспективі, можливо, заклад культури перейде у підпорядкування Канівській громаді;

- надання в оренду приміщень для громадських чи благодійних організацій за певну плату тощо.

Голова районної державної адміністрації зауважив, що при формуванні бюджету потрібно приділити належну уваги видаткам і на культуру. Як казав свого часу Вінстон Черчилль: «Якщо немає культури, то навіщо ми тоді воюємо?».

Юрій Георгійович підсумував, що районному будинку культури бути, тільки об’єднавши зусилля, на основі співпраці, ми забезпечимо вирішення цього питань.