Відбувся робочий візит до КНП "Канівська центральна районна лікарня"

Дата: 06.02.2020 10:24

Голова районної державної адміністрації Юрій РОЗЕ та голова Канівської районної ради Микола ЗОЦЬ 5 лютого з робочим візитом завітали до НКП «Канівська центральна районна лікарня» Канівської районної ради. У ході робочої зустрічі головний лікар ЦРЛ Віра ШАПОШНИК ознайомила гостей із роботою підрозділів лікарні у період впровадження медичної реформи.

Головний лікар зазначила, що Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року», відповідно до якого Канівська лікарня визначена як опорна лікарня І рівня. Це, перш за все, вдалося завдяки цілеспрямованій роботі адміністрації закладу по збереженню та оновленню матеріально-технічної бази відділень лікарні відповідно до вимог. Так, за останні роки було придбано дороговартісне медичне обладнання. Зокрема, це – сучасні рентгенівська IMAX5000 та ультразвукова mylab діагностичні системи, мобільна рентгенівська система IMAX 102, лапароскопічна (ендоскопічна) стійка з наборами, реанімаційна відкрита система для новонароджених, стіл операційний електричний, утилізатор термічний для біовідходів та інше. Проведено поточні та капітельні ремонти відділень лікарні. На сьогодні капітальні ремонти проведено в інфекційному, терапевтичному та неврологічному відділеннях.

Заклад один із перших серед ЦРЛ Черкаської області отримав статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». У пологовому відділенні облаштовано індивідуальні пологові зали, встановлено сучасне ліжко-трансформер для пологів та відкриту реанімаційну систему для новонароджених.

Велике значення приділено інформатизації медичного закладу. Всі робочі місця лікарів в амбулаторно-поліклінічній службі та стаціонарних відділеннях обладнані персональними комп’ютерами, багатофункціональними пристроями та підключені до мережі інтернет. Установа зареєстрована в електронній системі eHealth. Укладено угоду на право використання медичної інформаційної системи Askep.net.

Проте на сьогодні заклад потребує фінансової підтримки та пошуку шляхів вирішення проблемних питань. Так, проблемними є:

- реконструкція приймального відділення та приведення до вимог відділення екстреної медичної допомоги;

- ремонт даху лікарні;

- проведення зовнішніх ремонтних робіт неврологічного відділення, облаштування пандусів відповідно до вимог;

- розширення та проведення ремонту реанімаційного відділення;

- відсутність коштів для заходів по протипожежній безпеці;

- брак кадрів, немає лікаря з функціональної діагностики, фтизіатра, нарколога, реаніматолога та терапевтів.

Підсумовуючи робочу зустріч, Юрій РОЗЕ наголосив, аби забезпечити і надалі стале функціонування закладу, зокрема і в частині фінансового забезпечення, необхідно співпрацювати з головами ОТГ, соціально відповідальним бізнесом, брати участь у грантах галузі медицини, розвивати напрям щодо надання платних медичних послуг.