Відбулося засідання комісії РДА з питань ТЕБ та НС

Дата: 17.03.2020 12:53

17 березня у залі засідань Будинку рад відбулося засідання комісії районної державної адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про заходи щодо запобігання поширенню на території Канівського району коронавірусу COVID-19.

Засідання провів голова районної державної адміністрації – голова комісії районної державної адміністрації з питань ТЕБ та НС Юрій РОЗЕ.

Запрошені: голови ОТГ (Яременко О.І., Геращенко С.В., Лактіонов О.М., Погрібна Г.М., Чупилка І.В., Штефан О.В.), Святелик В.І.

Про ситуацію у Канівському районі та м. Канів щодо коронавірусу COVID-19 інформували директор КНП «Канівський ЦПМС» Наталія ГОРЬОВА та головний лікар НКП «Канівська центральна районна лікарня» Віра ШАПОШНИК.

Відповідно до протоколу № 7 засідання регіональної комісії ТЕБ та НС від 16 березня 2020 року «Про заходи щодо запобігання поширенню на території області корона вірусу СОVID-19», з метою недопущення поширення на території Канівського району захворювань на коронавірус СОVID-19, комісія ВИРІШИЛА:

1. Начальнику Канівського відділення поліції Золотоніського відділу Головного управління Національної поліції в Черкаській області (Лугіну Ю.В.) з метою дотримання вимог карантинних заходів забезпечити:

- недопущення масових скупчень дітей на вулицях населених пунктів Канівського району;

- патрулювання місць з масовим перебуванням людей на території населених пунктів Канівcького району.

Термін: невідкладно

2. Тимчасово, з 18 березня 2020 року, на території Канівського району зупинити роботу об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, до скасування обмежувальних заходів:

- музеїв, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

- дитячих спортивних секцій;

- фітнес-клубів, тренажерних залів, салонів краси, лазні, спортивних майданчиків, стадіонів тощо;

- усіх магазинів (крамниць), за виключенням: аптек, автозаправних станцій та магазинів, які здійснюють реалізацію продуктів харчування. Допускається робота магазинів, які здійснюють реалізацію побутової хімії за умови одночасного перебування в приміщенні не більше 10 осіб, включаючи персонал та відвідувачів;

- ресторанів, закладів громадського харчування, готелів, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;

- посилити режим дезінфекції зазначених закладів.

3. Суб’єктам господарювання, щодо яких не поширюється призупинення роботи згідно п.2, забезпечити дотримання дистанції між відвідувачами 1,5-2 м.

4. Фінансовому управлінню райдержадміністрації передбачити кошти за рахунок районного бюджету, субвенцій ОТГ та сільських рад 200,0 тис. грн на першочергові потреби КНП «Канівська ЦРЛ» (100,0 тис.грн) та КНП «Канівський центр ПМСД» (100,0 тис.грн).

5 Звернутися до сільгоспвиробників, які проводять діяльність на території Канівського району, з проханням знайти можливість виділити кошти дя першочергових заходів закладам охорони здоров’я.

6. Директору територіального центру соціального обслуговування населення (Дурицький М.А.):

- взяти під особливий контроль роботу з одинокими людьми похилого віку, забезпечити їх соціальний супровід;

- взяти під особливий контроль одиноких громадян похилого віку, які потребують соціального захисту (забезпечення продуктами харчування першої необхідності, медикаментами та засобами гігієни).

Термін: невідкладно

7. Рекомендувати роботодавцям усіх форм власності запровадити по можливості дистанційну форму роботи.

8. Рекомендувати призупинити діяльність культових споруд (церкви, собори).

9. Попередити керівників підприємств, установ, організацій, закладів незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності  про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.

Термін: на період ускладнення санепідситуації

10. Канівському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області (Баландюку А.П.) забезпечити у  встановленому  порядку  здійснення планових та позапланових заходів  державного  нагляду  (контролю)  за  дотриманням  санітарного законодавства,  законодавства  про  безпечність  та  якість харчових  продуктів, зокрема,  стосовно  наявності  умов  зберігання,  реалізації  харчової продукції, дотримання  особистої гігієни  персоналом  та  відвідувачами в закладах торгівлі, громадського  харчування,  сфери  обслуговування населення, вживати відповідних заходів щодо усунення наявних порушень.

Термін – постійно

11. Начальнику сектору містобудування, архітектури ЖКГ та з питань ЦЗ РДА (Скочко В.О.), головам ОТГ, сільським радам, Канівському РВ УДСНС України в Черкаській області, Канівському відділенню поліції Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області уточнити  алгоритм дій  у  разі  введення  надзвичайного стану чи надзвичайної ситуації.

12. Органам місцевого самоврядування посилити роботу через консультаційні пункти щодо проведення роз’яснювальної роботи по запобіганню розповсюдження коронавірусу COVID-19 (передбачити розповсюдження пам’яток, листівок для населення щодо профілактики захворювання на коронавірус COVID-19) та взяти під особистий контроль спільно з КНП «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги» осіб, які повернулися із закордонних поїздок.

Термін: на період ускладнення санепідситуації

13. Контроль за виконанням рішення покласти на сектор містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань цивільного захисту районної державної адміністрації.