Темою Міжнародного дня біологічного різноманіття (IDB) 22 травня 2020 року є "Наші рішення в природі"

Дата: 18.05.2020 09:57

22 травня - Міжнародний день біологічної різноманітності

Цей день покликаний покращити розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження. На сьогоднішній день в світі зареєстровано приблизно 1,9 млн видів живих істот, але це лише верхівка айсберга.

Біорізноманіття - це результат 3,8 мільярдів років еволюції і воно необхідне нам для виживання.

Незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми повністю залежні від здорових і різноманітних екосистем для забезпечення себе водою, продуктами харчування, медикаментами, одягом, паливом, енергією та, зрештою, притулком.

На жаль, ми занадто часто забуваємо про свій обов’язок перед природою. Численні забруднення, надлишкове мисливство та рибальство, надмірна експлуатація земель та лісів, перевиробництво парникових газів:все це тягне за собою кліматичні зміни, появу екзотичних видів життя і т.д.

Захист біорізноманіття вимагає участі усіх, тим більше, що він всім доступний. Для цього кожен день потрібно робити кілька простих речей:їсти місцеві та сезонні продукти, економити воду, робити з побутового сміття компост, більше дізнаватись про ті види тварин і рослин, які нас оточують.