Проведено спільне засідання комісії з питань ТЕБ та НС

Дата: 21.05.2020 15:41

Сьогодні, 21 травня, у залі засідань Будинку рад під керівництвом голови районної державної адміністрації Юрія РОЗЕ та Канівського міського голови Ігоря РЕНЬКАСА відбулося спільне засідання комісії районної державної адміністрації та виконавчого комітету Канівської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання щодо пом’якшення карантинних заходів на території Канівського району та Канівської ОТГ.

Юрій РОЗЕ повідомив, що карантин в Україні буде продовжено до 22 червня, а його пом’якшення відбуватимуться у 5 етапів. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 20 травня 2020 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України.

З 22 травня Україна переходить до ІІ етапу карантину – адаптивного, який передбачає поетапне пом’якшення карантинних обмежень та дає змогу комісіям ТЕБ та НС посилювати чи послабити їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнодержавному рівні.

Модель адаптивного карантину – це модель, при якій скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде спостерігати чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров’я.

Послаблення карантинних заходів здійснюється на території регіонів, які одночасно відповідають таким ознакам:

- інцидентність (середня кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення) складає менше 12 осіб на 100 тис. населення;

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менше 50%;

- середня кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу складає більше, ніж 12 на 100 тис. населення протягом 7 днів.

Під час І етапу послаблення карантину дозволено:

- рух приміського транспорту – з 24 травня;

з 22 травня:

- проведення спортивних змагань без глядачів;

- роботу готелів;

- надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку – 1 людина на 10 м2.

З 1 червня 2020 року буде дозволено відвідування закладів дошкільної освіти.

Перегляд рішень наступних етапів буде відбуватися кожні 7 днів.

За результатами розгляду питань порядку денного прийнято відповідні рішення.