На Канівщині вшанували пам'ять Великого Кобзаря

Дата: 22.05.2020 15:41

Сьогодні, 22 травня, Канівщина, як і вся Україна, славить видатного сина українського народу, духовного Батька нації та Пророка – Тараса Шевченка, у день, коли у 1861 році його було перепоховано на Чернечій горі, як він і заповідав: «…серед степу широкого, на Вкраїні милій».

Щороку у ці травневі дні в Каневі відбуваються особливі пам’ятні заходи. Проте сьогодні, у зв’язку із карантинними заборонами, вони проходили за участю обмеженої кількості людей.

Вшанувати пам'ять Тараса Шевченка прибули голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман БОДНАР, голова Черкаської обласної ради Анатолій ПІДГОРНИЙ, голова Канівської районної державної адміністрації Юрій РОЗЕ, голова Канівської районної ради Микола ЗОЦЬ, Канівський міський голова Ігор РЕНЬКАС та інші.

Світлина від Канівський Міський Будинок Культури.

Учасники заходу провели церемонію покладання квітів до могили Т.Г. Шевченка, а також до пам’ятного знаку Олексію Гірнику. Відбулося поминальне богослужіння, яке провів Отець Сергій Нікітін.

– Сьогодні ми прийшли до Шевченка. 159 років тому у цей день тут так само звучала молитва. Канівські священники проводили Тараса Григоровича в останню дорогу. Відтоді Канів став для українців своєрідним Єрусалимом. Сьогодні сумний, але водночас світлий день – день повернення Шевченка в Україну, – наголосив перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор ЛІХОВИЙ.

Слава Безсмертному Кобзареві!

Слава Україні!