A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС

Дата: 24.06.2020 15:57
Кількість переглядів: 261

Відбулося позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС ...

Сьогодні, 24 червня, у залі засідань Будинку рад відбулося спільне засідання комісії районної державної адміністрації та виконавчого комітету Канівської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19.

Завідувач Канівського лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗУ» Олексій ЛИСЕНКО та директор КНП «Канівський ЦПМСД» Наталія ГОРЬОВА повідомили про ситуацію із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19 та заходи із протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на території району. Епідемічна ситуація в районі відповідає ознакам для послаблення протиепідемічних заходів.

Віталій СКОЧКО, завідувача сектору містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань цивільного захисту районної державної адміністрації, зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 500 через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року.

На період дії карантину робота розпочинається:

- в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8 годині;

- в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України о 10 годині.

Відповідно до Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 №500, регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається область, в якій наявна одна з наступних ознак:

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більше 50 відсотків;

- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 складає більше 11%.

Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС, яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів. У регіонах, в яких здійснюється посилення протиепідемічних заходів, може встановлюватись особливості діяльності та обмеження щодо:

- проведення спортивних заходів, культурних, релігійних та інших масових заходів;

- діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;

- здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;

перевезення пасажирів метрополітеном;

- відвідування закладів дошкільної освіти;

- роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;

- діяльності закладів харчування;

- проведення масових заходів.

Також рекомендовано органам державної влади, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину з метою обмеження скупчення громадян в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу. Він, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу. Вже не йдеться про позмінну роботу працівників та/або за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет.

Також у постанові Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 зі змінами з’явилися ще три нові пункти 12-1 – 12-3. Нові норми почали діяти з 22 червня. За ними:

- рекомендовано суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

- оптова та роздрібна торгівля;

- ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;

- поштова та кур’єрська діяльність;

- тимчасове розміщування та організація харчування;

- страхова діяльність;

- освіта;

- надання соціальної допомоги;

- мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Рекомендовано органам місцевого самоврядування розробити (скоригувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.

Начальник  Канівського відділення Золотоніського відділу Головного Управління Нацполіції в Черкаській області Слухали Юрій ЛУГІН наголосив, що потрібно посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень юридичними та фізичними особами.

Враховуючи вищевикладене, комісія вирішила:

- за результатами оцінки поточної епідемічної ситуації продовжити послаблення протиепідемічних заходів на території Канівського району відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392, зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 500;

- рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад, головам сільських рад Канівського району, територіальним підрозділам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівникам підприємств, установ та організацій у своїй діяльності керуватися положеннями, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 зі змінами, постановами Головного державного санітарного лікаря України та рішеннями регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

- рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад, головам сільських рад Канівського району:

забезпечити підвезення учнів до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

дати доручення керівникам органів управління освітою забезпечити виконання підвезення учнів до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до рекомендацій листа Міністерства освіти і науки України від 17.06.2020 № 1/9-331;

- Канівському відділенню поліції Золотоніського відділу Головного Управління Національної поліції в Черкаській області сприяти забезпеченню охорони громадського порядку під час підвезення учнів до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

- Канівському відділенню поліції Золотоніського відділу Головного управління Нацполіції в Черкаській області, Канівському районному відділу Управлінню ДСНС в Черкаській області, Канівському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з метою контролю за дотриманням карантинних обмежень провести спільні профілактичні відпрацювання ринків, торгівельних закладів, об’єктів надання сфери послуг, розважальних закладів, підприємств-перевізників та інших суб’єктів господарювання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора