A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація

Олексій Чернишов: Мінрегіон підтримуватиме розвиток креативної економіки в регіонах

Дата: 17.07.2020 11:11
Кількість переглядів: 152


У новій Державній стратегії регіонального розвитку, розробленій Мінрегіоном, представлена низка ключових аспектів, що мають на меті підсилити спроможність нової державної регіональної політики в цілому та забезпечити відповідність єдиної стратегії та стратегічних планів всіх областей України сучасним соціально-економічним тенденціям та потребам людини. В кожному регіоні громадяни мають отримати такі ж передові та інноваційні проекти, які історично існують здебільшого в мегаполісах та великих містах, де сконцентровано найбільше людського капіталу та інвестиційних ресурсів. До таких проектів відносяться й об’єкти креативної економіки, що забезпечують молодь робочими місцями, надають поштовх до розвитку суб’єктів МСБ та опосередковано утворюють умови для появи десятків інших напрямків ділової активності та, відповідно, можливостей для працевлаштування.

«Сталий розвиток регіонів та креативна економіка – взаємопов’язані фактори, саме тому Мінрегіон підтримуватиме розвиток креативної економіки в регіонах.  Мене надихають проекти, які здатні підняти економіку, зупинити відтік молоді з країни та запровадити нові культурні та соціальні ініціативи відповідно до історичного та культурного контексту в різних регіонах. Адже поєднання економічних чинників, креативних та культурних аспектів створюють потужні можливості, термін придатності яких дуже довготривалий», – зауважив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

Мінрегіон наразі опрацьовує концепції та попереднє технічно-економічне обґрунтування створення Центрів розвитку креативної економіки в різних регіонах. Також в Міністерстві обговорюють можливість реалізації пілотних проектів в кількох містах України. Наразі обираються локації для розташування Центрів, проведені консультації з потенційними партнерами та донорами. Створення таких центрів має на меті стимулювати розвиток креативної економіки, підвищити економічну активність, культивувати смарт-підприємництво, знизити безробіття та еміграцію молоді. Пілотні проекти внесено в регіональні стратегії областей на найближчі роки.

«Економічний розвиток країни напряму залежить від розвитку кожного окремого регіону. Всі стейкхолдери це добре розуміють та підтримують. Наразі напрямком розвитку креативної економіки опікується не тільки «центр» у вигляді Мінрегіону, але й зацікавлені облдержадміністрації. Впевнений, що створення мережі Центрів розвитку креативної економіки сформує майданчик нових можливостей для розвитку та зростання регіонів та стане  одним з дієвих інструментів розвитку регіонів і територіальних громад», – підкреслив Олексій Чернишов.

Попередньо планується, що Центри розвитку креативної економіки включатимуть простори для навчання та коворкінгу, а також  забезпечать доступ до фінансування та мікровиробництва. Фінансування проєкту здійснюватиметься за рахунок державного бюджету, місцевих бюджетів та приватного сектору, зокрема приватних партнерів та донорів.

                                                                                                                                                                        За інформацією Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора