Мінрегіон спільно з МКІП провели селекторну нараду з регіонами

Дата: 24.07.2020 08:52

22 липня відбулася спільна селекторна онлайн-нарада Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка з керівниками обласних державних адміністрацій.

Відкриваючи нараду, Олексій Чернишов зазначив, що в Україні триває процес формування стратегічних цілей та пріоритетів державної регіональної політики на наступний плановий період 2021-2027 роки. Стратегічне бачення і візія регіональної політики України спрямовані на забезпечення сталого розвитку регіонів, розкриття їх внутрішнього потенціалу. Також одним із пріоритетів є створення належних умов для комфортного проживання, самореалізації та розвитку громадян, підвищення якості їх життя. І, безперечно,  культурна сфера тут є однією з ключових.

«Мінрегіоном спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та іншими зацікавленими центральними та місцевими органами виконавчої влади розроблено проект нової Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Частина Стратегії, зокрема, стосується формування політики у сфері культури, в тому числі питань створення системи надання культурних послуг та зміни моделі її фінансування, впровадження функціонально та організаційно нових моделей закладів культури – центрів  культурних послуг, центрів творчості, та розвиток креативних індустрій в регіонах», - повідомив Олексій Чернишов.

У свою чергу Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, презентуючи регіонам пріоритети Уряду у сфері культури та туризму на 2021-2023рр. зазначив, що «мова йде про можливості, які існують у сфері культури та креативних індустрій, а також про можливість долучитися спільними зусиллями до великої програми».

Так, Олександр Ткаченко повідомив, що планується запуск програми з трьома пріоритетними напрямами, які сприятимуть розвитку регіональної політики у сферах культури та туризму. Це – реставрація пам’яток культурної спадщини, в тому числі новий етап програми «Велике будівництво», зокрема, 100 об’єктів для реставрацій; створення Центрів культурних послуг; Туристичні магніти, які можуть стати справжніми «магнітами» не тільки для українців, а й для гостей із-за кордону.

Очільники Мінрегіону та МКІП дійшли згоди, що низку нагальних питань, пов’язаних із розвитком та підтримкою культурних проектів у державі в рамках Держаної стратегії регіонального розвитку, вони триматимуть на постійному контролі та у плідній співпраці з облдержадміністраціями та територіальними громадами.

За інформацією Урядового порталу