Державна служба якості освіти України долучилася до розроблення стратегій розвитку областей у частині забезпечення якості освіти

Дата: 24.07.2020 10:58

21-22 липня 2020 року Державна служба якості освіти України у рамках українсько-швейцарського проекту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (DECIDE) взяла участь у регіональних сесіях щодо розроблення стратегій розвитку Івано-Франківської та Полтавської областей у сфері освіти.

«Стратегічне планування гарантує сталий розвиток освіти в умовах зовнішніх змін. Наразі децентралізація в Україні встановлює нові правила у сфері управління освітою. Саме тому необхідні зміни у стратегіях розвитку областей, аби визначити ключові завдання органів місцевого самоврядування, територіальних громад у напрямі забезпечення якості освіти», — наголосив Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України.

Наталія Протасова і Валентина Полторак, керівні представники проекту DECIDE та ГО «ДОККУ», презентували інструменти, які будуть застосовані для підвищення ефективності управління освітою на регіональному рівні з огляду на цілі стратегій розвитку Івано-Франківської та Полтавської областей. Зокрема, акцентовано на завданнях підвищення якості та доступності освітніх послуг (будівництво, реконструкція та покращення матеріально-технічноі? бази закладів освіти), створення умов для інтеграціі? системи закладів вищоі? освіти у європеи?ськии? освітніи? простір, підтримки міжнародного обміну досвідом серед студентів, аспірантів, викладачів.

Довідково

Проект DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарської Конфедерації, представленої Швейцарським бюро співробітництва в Україні.

Проект спрямовано на підтримку реформ освіти й децентралізації, покликаний сприяти посиленню потенціалу регіонів і територіальних громад у розробленні та практичній реалізації децентралізованих моделей управління. Окрім того, проект DECIDE сприяє розвитку механізмів діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою.

За інформацією Урядового порталу