Оголошення про збір пропозицій для придбання житла для дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа

Дата: 12.08.2020 14:55

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 року № 877 (в редакції постанови КМУ від 26.06.2019 № 616) затверджений Порядок умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Враховуючи вищезазначене, Канівська районна державна адміністрація приймає пропозиції від власників нерухомого майна, які виявили бажання продати власні житлові об’єкти.

Власникам житла (будинків та квартир) необхідно подати такі документи:

- акт обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), складений комісією, утвореною рішенням місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, за формою згідно з додатком 1;

- звіт про оцінку майна (акт оцінки майна);

- фотографії житлового приміщення (будинку, квартири);

- копія правовстановлюючих документів на житлове приміщення (будинок, квартиру);

- копія правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій розташоване житлове приміщення (у разі наявності);

- копія технічної документації на житлове приміщення (будинок, квартиру), прийняте в експлуатацію в установленому законодавством порядку;

- копії документів, які підтверджують відсутність заборон, арештів, іпотек щодо житлового приміщення (будинку, квартири) відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

- довідки про реєстрацію місця проживання осіб у житловому приміщенні (будинку, квартирі), який придбавається.

Вимоги та гранична вартість придбання соціального житла для дітей:

- у квартирах, садибних (одноквартирних) будинках із житлового фонду — 31 кв. метр загальної площі, з яких жила площа на дитину повинна бути не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею у відповідному населеному пункті;

- додатково 10 кв. метрів жилої площі на кожну дитину з інвалідністю, особу з їх числа.

Вартість 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, де буде придбано житло дітям, обчислюється відповідно до нормативно-правових актів Мінрегіону.

Гранична вартість житла (ГВЖ) для дітей та обсяг грошової компенсації визначається за такою формулою:

ГВЖ = (31 + (10 х Nі)) х Вг х Км,

де Nі — кількість дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю;

Вг — вартість (гривень) 1 кв. метра загальної площі житла для населеного пункту, в якому будується або буде придбано житло для дітей;

Км — коефіцієнт збільшення граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла для міст, визначених в абзаці п’ятому цього пункту.

У разі придбання житлового будинку для дітей враховуються витрати з придбання земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок.

За додатковою інформацією звертатися до служби у справах дітей райдержадміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації.