A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Сьогодні Шевченківський національний заповідник відзначає 95-у річницю створення Історико-культурного заповідника біля могили Тараса Шевченка

Дата: 20.08.2020 16:31
Кількість переглядів: 554

20 серпня Шевченківський національний заповідник відзначає 95-у річницю створення Історико-культурного заповідника біля могили Тараса Шевченка. Саме 20 серпня 1925 року Постановою Ради Народних Комісарів УСРР територію могили Тараса Шевченка було оголошено державним заповідником. З цієї знаменної дати і розпочалася історія національної Святині.

Сьогодні для гостей та всіх відвідувачів музею Т.Г.Шевченка проведено виставку живописних та графічних творів українських художників із фондів заповідника, переглянуто фотопрезентації з історії установи. З нагоди річниці проведено засідання круглого столу, участь у якому взяв і голова районної державної адміністрації Юрій РОЗЕ.

Зі вступним словом до присутніх звернулася в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина КОВАЛЕНКО.

– У найвідповідальніші та переломні моменти українці звертаються до Тарасового слова, а Тарасова Гора є духовною вершиною, що єднала нас навколо духовних цінностей, – такими слова почала свій виступ Валентина Михайлівна, яка далі в промові окреслила перспективи розвитку заповідника, надбання колективу у сфері дослідницької роботи та озвучила плани на майбутнє.

Екскурс в історію заповідника зробив перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор ЛІХОВИЙ.

– Сердечно вітаю Вас з 95-ю річницею від дня створення Історико-культурного заповідника біля могили Тараса Шевченка. Шевченківський національний заповідник – це перший в Україні історико-кльтурний заповідник, удостоєний статусу національного. Та насамперед Шевченківський заповідник – це місце сили не тільки для кожного жителя Канівщини, а й для кожного українця, це національна Святиня, роль і місце якої в історії українського державотворення та національного самовизначення є ключовими. Сьогоднішній ювілей – це ще одна приємна нагода для відзначення високого професіоналізму і самовідданої праці керівництва та співробітників заповідника, якими зроблено чималий внесок у розвиток національного надбання. Щиросердечно дякую кожному з вас за копітку працю, за ту культурно-просвітницьку роботу, яку ви проводите серед чисельних відвідувачів не лише з України, а й з багатьох країн світу. Завдяки щоденній праці вашого колективу протягом багатьох років збережено нашу національну Святиню, слава та пам'ять про українського пророка – Великого Кобзаря шириться світом! – звернувся із вітальним словом Юрій РОЗЕ до в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентини КОВАЛЕНКО та колективу заповідника.

По завершенню вітального слова, Юрій Георгійович вручив Подяку Канівської районної державної адміністрації колективу Шевченківського національного заповідника за сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість обраній справі, вагомий внесок у формування духовності нації, розбудову державності і творення української культури, збереження національної історико-культурної спадщини та з нагоди 95-ї річниці створення Історико-культурного заповідника біля могили Тараса Шевченка.

Також було презентовано книгу «Святиня. Чернеча гора та стародавній монастир Канівський» провідного наукового співробітника Зінаїди Тарахан-Берези.

Під час урочистого засідання відбулося вшанування та відзначення ветеранів музейної справи та нагородження Почесними грамотами співробітників Шевченківського національного заповідника.

На завершення присутні мали змогу переглянути фільм-спомин за участю провідного наукового співробітника Зінаїди ТАРАХАН-БЕРЕЗИ.

Процвітання нашій національній Святині!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора