A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Канівщина долучається до проекту «Пересувні відділення Укрпошти – 100% сучасних послуг для села»

Дата: 09.09.2020 15:03
Кількість переглядів: 348

Канівщина долучається до проекту «Пересувні відділення Укрпошти – 100% сучасних послуг для села». Цей проект не новий, майже 2 роки він успішно діє на Чернігівщині. Послуги надають у спеціальній точці присутності й біля домівок жителів сіл та селищ. У 2020 році ще 6 дирекцій (Київська, Одеська, Черкаська, Херсонська, Закарпатська, Чернівецька) вступили в цей проект. У 2021 році пересувні авто курсуватимуть всією Україною.

Так сьогодні в залі засідань Будинку рад відбулася зустріч з директором Черкаської дирекції АТ «Укрпошта» Олександром МАРЧЕНКОМ, який розповів присутнім про зміни, що будуть відбуватися в обслуговуванні сільського населення в галузі поштового зв’язку, про пересувні поштові відділення та особливості їх роботи. Запрошені ознайомилися з презентацією на тему: «Українське село чи Місяць? Чому пересувні відділення – життєва необхідність для «Укрпошти» і великий крок для країни».

Пересувне відділення поштового зв’язку – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та хутори з населенням до 2000 жителів. Пересувні відділенні потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги: сплачували комірне, отримували пенсії, поповнювали мобільний, купували продукти харчування та побутову хімію, надсилали посилки тощо. Тобто абсолютно весь спектр послуг.

Навіщо це селу?

«Укрпошта» – єдиний національний поштовий оператор зі 100% покриттям. Для понад 15 млн жителів хуторів, сіл та селищ саме пошта є місцем, де можна отримати всі послуги. Адже через низьку щільність населення там немає базової інфраструктури: аптек, банків, магазинів та інших благ цивілізації. «Укрпошта» взяла за мету якісно вплинути на рівень розвитку сіл, а тому трансформувала стаціонарну пошту в селі у новий формат, завдяки якому жителі отримають 100% сучасних послуг біля дому.

Бригада пересувного відділення доставляє ліки, періодику й посилки, приймає оплату за комунальні платежі тощо. Завдяки пересувним відділенням у селах розвивається малий бізнес – можна відправляти свої товари поштою у будь-який куточок країни та за кордон.

У чому переваги пересувного відділення перед стаціонарним?

До запровадження пересувного відділення у маленьких селах працювали стаціонарні поштові відділення, а хутори, де всього кілька десятків жителів, обслуговували постійні листоноші. Вони долали великі маршрути з товарами, поштою та грошима пішки, або на велосипеді. Завдяки пересувним відділенням, листоношам не доведеться ходити до маленьких хуторів, адже тепер туди приїжджатиме сучасне авто з бригадою з трьох людей: листоноші, водія-супроводжувача та начальника пересувного відділення. Вони зможуть доставити все необхідне до домівок людей, допомогти оплатити комунальні послуги, оформити передплату, поповнити мобільний зв’язок тощо. У більших населених пунктах також працюватимуть точки присутності, а авто пересувного зможуть доставити товари, ліки та інше, а також відвідати тих, хто не має можливості дійти до пошти.

Далі Олександр Сергійович презентував автомобілі пересувної пошти. На Канівщині буде діяти таких 6. Кожне село обслуговуватиме начальник відділення, водій-супроводжувач та листоноша.

Довідково щодо запуску проекту пересувні відділення "Укрпошти" у Черкаській області

 • Черкаська область стала однією з 7 перших областей по Україні, де у населених пунктах з населенням до 2 тис. жителів стаціонарні поштові відділення Укрпошти трансформуються у формат пересувних відділень. Це відбувається у рамках стратегії Укрпошти по 100% комп’ютеризації та автоматизації України.
 • Пересувні відділення – це можливість а) зробити саму Укрпошту фінансово ефективною, б) значно підвищити якість обслуговування клієнтів у селах та в) покращити умови праці для наших співробітників та підвищити їм зарплатню.
 • З запровадженням пересувних відділень кожен зможе замовляти та отримувати ліки та товари з інтернет-магазинів, до яких раніше сільські жителі не мали доступу, через банальну відсутність цих установ у селі:
  • банківські відділення присутні лиш в 5-6% населених пунктів, а їх загальна кількість складає лише 7,5 тис відділень по усій банківській системі;
  • протягом 2019 року кількість аптек і аптечних пунктів сумарно зменшилася майже на тисячу одиниць і станом на січень 2020 року в Україні було зареєстровано трохи менше 20 000 аптечних торгових точок (в селах і селищах міського типу - 26% або 5200 торгових точок).

Після прийняття законопроєкту 2788-д про поштовий банк банківські послуги вперше зможуть надаватися на 100% території України, що особливо важливо для селян, пенсіонерів, ОТГ та фермерів.

 • У Черкаській області 752 населені пункти з населенням менше 2-х тисяч жителів, де проживає майже 400 тис. мешканців. Їх будуть обслуговувати 105 бригад пересувних відділень. Для того, щоб швидко та якісно надавати всі необхідні послуги сільським мешканцям у області буде 12 точок базування – районних центрів, з яких виходить необхідна кількість маршрутів у районі.
 • Для кожного села буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. Формат пересувних відділень дозволяє надавати більше послуг. Тому у селах, де попит збільшуватиметься, відповідно збільшуватиметься кількість днів, коли пошта приїжджатиме у населений пункт. У день приїзду автівки Укрпошти працюватиме і точка присутності (приміщення Укрпошти або приміщення надане сільрадою, де будуть надаватись поштові послуги). А у населених пунктах, де навантаження більше буде працювати постійна листоноша села навіть у дні, коли авто Укрпошти не приїжджає.
 • Бригада пересувного відділення складатиметься з начальника відділення, листоноші бригади та водія-супроводжувача. У селах з більшою завантаженістю працюватиме постійна листоноша села.
 • Перехід до формату пересувних відділень дозволяє співробітникам працювати на 0,8-1,0 ставки та заробляти у середньому на 70% більше. Начальник отримає від 8000 — 9775 грн, листоноша — від 5000 — 6210 грн, водій-супроводжувач — від 7500 — 11250 грн. А система бонусів та мотивації дозволяє заробляти ще більше. У 2021 році працівники мобільних бригад отримають планшети чи смартфони, щоб повністю автоматизувати процеси.
 • Значно поліпшуються умови праці: якщо раніше листоношам потрібно було пішки чи на велосипеді долати великі маршрути з кореспонденцією, товарами та грошима, то тепер вони працюватимуть у комфортному автомобілі з водієм-супроводжувачем, що набагато безпечніше.
 • Авто FIAT DOBLO повністю укомплектовано для комфортної роботи пересувного відділення та здатне доставити наші послуги клієнтам навіть в погану погоду та у малопрохідній місцевості. Воно тримісне, з обладнаним робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб працівники працювали комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумку-холодильник для доставки ліків. 

Більше деталей можна знайти на сторінці проєкту на офіційному сайті Укрпошти.

Якщо у вас виникнуть запитання звертайтесь, будь ласка, до Юлії Іващенко за номером телефону

+38 095 215 83 46, або електронною адресоюivashchenko-yf@ukrposhta.ua.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора