A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

В ОДА говорили про інтеграцію в українське суспільство ромів

Дата: 15.03.2018 16:20
Кількість переглядів: 490

DSC_0003

В обласній адміністрації під головуванням директора Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Олександра Шабатіна відбулося засідання круглого столу з обговорення ефективності виконання заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Про це інформують у структурі.

В обговоренні взяли участь керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, громадських організацій ромів «Романі Рота», «Центр Права», «Романо Форо», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області.

Учасники детально проаналізували інформацію про виконання у 2017 році плану заходів щодо реалізації в області Стратегії.

Про основні досягнення ромської громади торік та заходи, які планують провести у цьому році, поінформували керівники громадських організацій «Центр Права» – Петро Бурлаченко та «Романі Рота» – Володимир Бамбула.

У ході дискусії керівники органів влади надали роз’яснення та відповіли на запитання лідерів громадських організацій ромів, зокрема, щодо охоплення дітей дошкільною освітою; створення шкільної служби порозуміння та проведення тренінгів у районах і містах області із залученням психологів, фахівців із конфліктології; проведення щеплень дітям та інформування населення про вакцини; надання матеріальної допомоги ромському населенню у районах області; проведення просвітницьких заходів та працевлаштування ромів; покращення житлово-побутових умов; запобігання бездоглядності дітей, недопущення їх втягування у злочинну діяльність; виявлення та охоплення соціальними послугами ромських сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах; можливості отримання житла громадянами ромської національності; отримання свідоцтва про народження дитини; висвітлення на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій інформації щодо ромської спільноти.

DSC_0024

Голова громадської організації «Романі Рота» Володимир Бамбула повідомив про забезпечення правопорядку правоохоронними органами та вирішення ситуації, що склалася у м. Золотоноша на початку січня цього року за участі представників ромської національності. Також Володимир Бамбула зазначив, що у м. Золотоноша за його ініціативи та підтримки міжнародних організацій створено і працює ромський центр, де роми можуть пройти обстеження, отримати медичні, соціально-побутові послуги та ін.

DSC_0023

За результатами зустрічі, учасники визначили основні напрямки роботи на 2018 рік, домовилися спільно працювати над вирішенням питань щодо забезпечення захисту прав осіб ромської національності, залучати нових фахівців до роботи в робочій групі з виконання плану заходів щодо реалізації в області Стратегії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора