На Канівщині відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України

Дата: 22.01.2018 16:25

День Соборності України відзначають щороку, починаючи з дня підписання в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Офіційно День соборності святкують з 1999-го.

Об'єднанню УНР та ЗУНР передувало підписання 22 січня 1918 року Четвертого універсалу Центральної Ради, за яким Українська Народна Республіка стала суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918-го. Саме 22 січня 1919 року завершився процес об'єднання України.

Сьогодні, з нагоди відзначення ціє значущої дати в історії нашої держави відбулися урочистості - покладання квітів до могили Т.Г. Шевченка, пам'ятних знаків Героям України О.Гірнику, В.Чорноволу та загиблим воїнам АТО. Спільно з представниками міської влади, керівниками установ та організацій, містянами та громадськими діячами, участь в урочистих заходах взяли також представники районної влади - перший заступник голови районної державної адміністрації Т.Жівотова та керуючий справами районної виконавчого апарату районної ради М.Зоць.

Канівська РДА (фото В. Вашкевич)