Зміни в порядку надання послуг з психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції

Картинки по запросу психологічна реабілітація учасників ато 2017

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» учасники антитерористичної операції мають право на проходження психологічної реабілітації та  згідно Постанови Кабінету Міністрів  від 12.07.2017 № 497 мають право вільного вибору закладу реабілітації.

Учасники антитерористичної операції приймаються до реабілітаційної установи на підставі направлення на психологічну реабілітацію, виданого місцевим органом соціального захисту населення.

Для отримання реабілітаційних послуг з психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції або його законний представник звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації  або за фактичним місцем проживання та заповнює заяву.

До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

-  копія паспорту;

-  копія ідентифікаційного номера платника податків.

Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду. Орган соціального захисту населення: реєструє зазначені вище документи; видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до обраної учасником бойових дій реабілітаційної установи. Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи в термін, вказаний у направленні. Термін перебування у реабілітаційній установі становить 14 днів.

Психологічна реабілітація надається учасникам бойових дій з метою профілактики розвитку у них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу.

Таким чином, на сьогодні послуги з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції здійснюють декілька реабілітаційних установ, які попередньо уклали договори на закупівлю послуг із санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції з Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Управління соціального захисту населення Канівської РДА