A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Про стан медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції

Дата: 20.11.2017 16:38
Кількість переглядів: 555

Похожее изображениеСьогодні одним із пріоритетів у нашій роботі є питання щодо соціального забезпечення учасників антитерористичної операції.

В районі прийнято ряд програм, які націлені на підтримку цієї категорії осіб та членів їх сімей, а саме:

 • комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки;
 • районна комплексна програма «Турбота» на 2014 – 2020 роки.
 • районна Програма забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках.

Станом на 01.11.2017 у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 195 учасників АТО, а саме 187 учасників бойових дій, 2 інваліда війни ІІІ групи, 1 інвалід війни І групи та 5 членів сімей загиблого (померлого) ветерана війни.

З метою визначення соціально-побутових, медичних потреб заповнено соціальний паспорт на 192 учасника АТО.

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачається надання пільг учасникам бойових дій та інвалідам війни з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО:

 • 75 % на житлово-комунальні послуги (знижка плати за користування природним газом, електроенергією);
 • 75 % знижка вартості палива та скрапленого балонного газу в межах норм, встановлених для продажу населенню для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
 • 50 % абонентна плата за користування телефоном.
 • безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
 • безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості;
 • безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;
 • щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України;
 • першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів).

Протягом січня-жовтня 2017 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації відшкодовано пільг на житлово-комунальні послуги учасникам АТО на суму 394,4 тис.грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни» передбачено компенсацію за витрати, пов’язані з похованням померлих інвалідів війни та учасників бойових дій за рахунок коштів обласного бюджету.

В рамках районної комплексної програми «Турбота» за рахунок коштів районного бюджету у 2017 році:

 • надано матеріальну допомогу для 160 мобілізованим та демобілізованим особам із зони антитерористичної операції на суму 181,8 тис. грн. та 5 членам сімей учасників АТО  на суму 6,5 тис.грн.;
 • для членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО передбачено 50,0 тис. грн. Протягом року профінансовано одноразову грошову допомогу (50 тис.грн.) 1 сім’ї загиблого учасника АТО (Михайлика Сергія Віталійовича, с.Сушки);
 • для військовослужбовців військової служби за контрактом, які уклали у 2017 році контракт зі Збройними Силами України та членам їх сімей надано 170 тис. грн 17 військовослужбовцям.

Комплексною програмою щодо медичного, соціального забезпечення адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки на санаторно-куротрне лікування виділено 60,0 тис.грн., перебуває на облік 28 осіб, укладено 14 договорів, 11 осіб пройшли санаторно-курортне лікування, на компенсаційний проїзд  виділено  2,07 тис.грн.

На закупівлю ліків, які надаються безоплатно пільговим категоріям населення за рецептом лікаря в районному бюджеті передбачено 20,0 тис.грн. Загальна сума використаних коштів для учасників АТО становить 5,5 тис.грн.

На сьогоднішній день пройшли професійне навчання 4 учасника АТО на суму 12,1  тис.грн., з них 1 учасник АТО за рахунок місцевого бюджету (3,2 тис.грн.).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній опреації, а також інвалідів І та ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов» перераховано кошти інваліду війни АТО 1 групи з державного бюджету в сумі 740,6 тис. грн. для забезпечення його житлом.

Рішенням Канівської районної ради від 03.03.2017 №11-1/VII затверджено районну Програму забезпечення учасників та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках.

Метою Програми є сприяння вирішенню житлових проблем, підвищення соціального захисту та адаптації учасників АТО та членів їх сімей в Канівському районі. Програма спрямована на поступове, соціально-ефективне та виважене розв’язання гострої проблеми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у спосіб пільгового житлового кредитування та передбачає 915 915,00 грн.

Безкоштовним харчуванням забезпечуються і діти учасників АТО, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах району. В районі налічується 41 дітина учасників АТО, із них 22 дітей направлено на оздоровлення.

153 учасникам АТО виділено земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, садівництва та будівництва житла та надано 201 дозвіл.

З початку року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості перебувало 58 осіб з числа учасників АТО, станом на 01.11.2017 – 10 осіб, працевлаштовано 18 осіб.

В усіх селах району діють пункти збору натуральної та грошової допомоги. Зібрано натуральної допомоги на 3,5 тис.грн. та грошової на суму 89,3 тис.грн.

 

Управління соціального захисту населення Канівської РДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора