В Канівському районі вжито заходів по запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій у зв’язку з пропуском повені та паводків

Переглядів: 233

Про стан готовності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування району до пропуску повені та паводкових вод цьогоріч, повідомив завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту райдержадміністрації В. Скочко на засіданні колегії Канівської райдержадміністрації у середу 21 березня.

Частина території Канівського району рівнинна, тому під час повені, дощових паводків та інших причин, можуть бути затоплені території прибережних сіл, які розташовані в низинах Кременчуцького водосховища та річок Рось і Росава. У зону можливого підтоплення потрапляють низинні території одинадцяти сіл Канівського району: Ліпляве, Келеберда, Прохорівка, Сушки, Пекарі, Хмільна, Хутір-Хмільна, Михайлівка, Кононча, Межиріч, Лука, де проживає 575 людей.

У зону затоплення потрапляє: 29 км ліній зв’язку, 13,5 км автодоріг, 5 автодорожніх мостів, 46 км ліній електропередач, 2 газопроводи; можливе руйнування Пекарівської захисної дамби та каналізаційного колектора і полів фільтрації Канівських міських очисних споруд. Загальна площа затоплених територій може сягати близько 80 км2, - поінформував доповідач.

З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій у період пропуску весняної повені та паводків, на початку цього року районною комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації розроблено і затверджено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерстві відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо заходів по пропуску повені та паводків у 2018 році на території Канівського району. Також, створено оперативний штаб для керівництва роботами з можливого затоплення низинних територій, уточнені карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, визначено об'єкти життєзабезпечення населення, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ та розроблені заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування під час затоплення території.

До того ж, уточнено порядок взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів із визначенням відповідальних осіб, порядок інформування, оповіщення у разі виникнення НС. Відпрацьовано порядок надання оперативної інформації. Узгоджено взаємодію з районним відділом Управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Черкаській області та Канівською ГЕС.

Необхідно зазначити, що значну роботу по запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій у період пропуску льодоходу, весняної повені виконує саме Канівський районний відділ Управління державної служби надзвичайних ситуацій України в Черкаській області, яким приведено в готовність пожежну техніку в кількості чотирьох автомобілів, мобільне насосне обладнання, автономні джерела електроживлення, наявні плавзасоби з обладнанням для рятування на воді та інша техніка і пристрої.

Канівська РДА