A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Деякі питання порядку забезпечення інвалідів автомобілями

Дата: 18.10.2017 16:55
Кількість переглядів: 1688

Картинки по запросу забезпечення інвалідів автомобілями 2017На сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів.

Ставлення до громадян з обмеженими можливостями здоров´я є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності. Інваліди потребують соціальної допомоги і соціального захисту, а також виконання з боку держави відповідних заходів для забезпечення їх законодавчо визначених прав. Такими заходами з боку держави є, зокрема, соціальна реабілітація інвалідів, що спрямована на створення і забезпечення умов для повернення особи до активної участі у житті, відновлення її соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності шляхом соціально - середовищної орієнтації та соціально-побутової адаптації, соціального обслуговування, задоволення потреби у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації.

Насамперед, слід зазначити, що відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" держава забезпечує розробку, виробництво, закупівлю технічних та інших засобів реабілітації, спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію. Технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів є, зокрема, засоби для пересування. Рішення про забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення приймається медико-соціальними експертними комісіями (лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів - щодо дітей-інвалідів) на підставі медичних показань і протипоказань, а також соціальних критеріїв.

За медичними показаннями встановлюється необхідність надання інваліду технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення, що забезпечують компенсацію або усунення стійких обмежень життєдіяльності інваліда.

За соціальними критеріями встановлюється необхідність надання інваліду технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення для відновлення втрачених або придбання нових професійних знань, навичок та умінь, соціальної адаптації, занять фізичною культурою і спортом, задоволення духовних потреб, дозвілля.

На виконання зазначеної норми Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 затверджено Порядок забезпечення інвалідів автомобілями. Цей Порядок визначає механізм розподілу, обліку та видачі автомобілів інвалідам, дітям-інвалідам, які мають право на їх отримання і місце проживання яких зареєстровано в Україні в установленому законодавством порядку.

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява, документи та висновок медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем. Перелік медичних показань для забезпечення інвалідів автомобілями затверджується Міністерством охорони здоров’я України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Так, для того, щоб інвалід, законний представник дитини-інваліда отримав автомобіль, вони повинні подати до районного управління соціального захисту за місцем проживання і реєстрації заяву.

Крім цього, до заяви додаються такі документи:

- копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності, а для дітей-інвалідів - копія медичного висновку;

- копія паспорта (для інваліда) або копія свідоцтва про народження (для дитини-інваліда);

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера інваліду та члену сім’ї, якому передається право керування автомобілем, законному представнику дитини-інваліда;

- довідка про реєстрацію місця проживання інваліда та члена сім’ї, якому передається право керування автомобілем, законного представника дитини-інваліда;

- копія пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії;

- для інвалідів I, II та III групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - копія посвідчення про належність до категорії 1 осіб, що постраждали унаслідок дії зазначених вище факторів, та медична довідка визначеного органами охорони здоров’я зразка щодо спроможності інваліда керувати автомобілем (для інвалідів I та II групи, які забезпечуються автомобілями безоплатно);

- для інвалідів від загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях, з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією, - довідка військкомату або інші документи (копія партизанського квитка), що підтверджують таку участь або посвідчення інваліда війни;

Інвалід, законний представник дитини-інваліда отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі.

Також повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1149 внесено зміни до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого поставою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 (далі – Порядок).

Так, абзац перший пункту 16 зазначеного Порядку викладений в такій редакції:

“Інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, за їх бажанням може бути безоплатно переданий у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації. Після смерті інваліда, дитини-інваліда такий автомобіль може бути безоплатно переданий у власність члену його (її) сім’ї (за бажанням такого члена сім’ї), який на час смерті інваліда були зареєстровані за місцем реєстрації інваліда, дитини-інваліда.”.                

Управління соціального захисту населення Канівської РДА                                                     

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора