15 вересня почала працювати урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті за телефоном

Дата: 15.09.2020 14:51

МВСІнтернет сьогодні є найважливішим інструментом взаємодії зі світом у руках не тільки дорослих, але й дітей. Він допомагає їм навчатися, розвиватися, підтримувати спілкування з друзями, стежити за подіями у світі.

Однак, окрім очевидної користі, в мережі також таїться безліч загроз, з якими не завжди під силу впоратися дитині.

Одним із викликів сучасності є попередження насильства над дітьми у різних його проявах (в тому числі в Інтернеті). Діти, які зазнали сексуального насильства в Інтернеті, травмовані ще сильніше, ніж ті, які зазнали фізичного насильства, адже особливість вчинення сексуального насильства над дітьми в онлайн полягає в тому, що матеріали (фото, відео) залишаються в Інтернеті та транслюються по всьому світу (навіть після того, як дитина врятована).

З 15 вересня в Україні розпочинає діяльність урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті за телефоном 1545 (далі обрати 3).

Лінія створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків та осіб, що їх замінюють, з питань попередження та реагування на ризики, з якими діти можуть зіткнутися в Інтернеті.

Довідково

З січня 2020 року в Україні вперше запрацювала державна гаряча лінія для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Визначено короткий телефонний номер – 1547.

За інформацією Урядового порталу