У Степанецькій громаді відкрили два суспільно важливі об’єкти

Дата: 17.09.2020 17:22

Сьогодні голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій СЕРГІЙЧУК перебував з робочим візитом на Канівщині, зокрема в Степанецькій ОТГ. Тут урочисто відкрили два суспільно важливі об’єкти: стадіон зі штучним покриттям та амбулаторію сімейної медицини.

На запрошення сільського голови Степанецької сільської ради Олександра ЯРЕМЕНКА до Степанецької громади прибув і голова районної державної адміністрації Юрій РОЗЕ.

Урочистому відкриттю об’єктів передувала перша спільна зустріч голови обласної державної адміністрації Сергія СЕРГІЙЧУКА із головами об'єднаних територіальних громад Черкащини.

Світлина від Сергій Сергійчук.

У ході зібрання із керівниками структурних підрозділів ОДА та головами ОТГ озвучено проблемні питання, зокрема земельні, наповнення місцевих бюджетів, інфраструктурні та дорожні питання, проблеми у сфері освіти.

Світлина від Сергій Сергійчук.

Далі за участю голови Черкаської ОДА Сергія СЕРГІЙЧУКА, голови Канівської РДА Юрія РОЗЕ, керівників обласних профільних департаментів та управлінь, урочисто відкрито два нові об’єкти: стадіон зі штучним покриттям та амбулаторію сімейної медицини.

Спортивний майданчик розташований та території Степанецького ліцею та побудований завдяки підтримці державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Сергій Іванович мав честь зробити перший символічний удар на новенькому футбольному полі.

Світлина від Сергій Сергійчук.

– Це вже десятий відкритий майданчик в області у межах державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Лишилося ще три. Всі вони мають типовий проєкт, який погодила Федерація футболу України. Вартість об'єкту становить майже 1,5 млн грн. Кошти 50/50 надійшли з державного та бюджету ОТГ, – зазначив голова ОДА Сергій СЕРГІЙЧУК.

Та головною подією сьогоднішнього дня стало відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Степанці, що дозволить підняти надання медичних послуг жителям громади на якісно новий рівень.

Нове приміщення збудовано за програмою «Доступна медицина». Тут обладнано кабінет сімейного лікаря, стоматолога, є кабінет для щеплень, долікарський кабінет огляду дітей, лабораторія і дитячий куточок. Є сучасне телемедичне обладнання, що дозволить спілкуватися із вузькопрофільними фахівцями. Наразі лікарі вже здійснюють прийом, укладено декларації більше як  з 3000 людей.

Світлина від Сергій Сергійчук.

Як зазначив голова Степанецької громади Олександр ЯРЕМЕНКО, загальна вартість проекту згідно з кошторисною документацією склала 8,8 млн грн, з яких 10% – кошти громади. Тобто внесок громади склав близько 900 тис. грн. Крім цього увесь благоустрій, зовнішні комунікації зроблені за власні кошти, а це ще близько 1 млн грн з місцевого бюджету. При новій амбулаторії планується відкрити аптеку та кабінет УЗД. А у приміщенні, де раніше знаходилася Степанецька амбулаторія сімейної медицини, громада планує відкрити відділок поліції.

Не залишилися осторонь сьогоднішньої події і в МХП. Так, у офіційному зібранні голів ОТГ взяв участь заступник Голови правління з корпоративної соціальної відповідальності МХП Ігор ЛЕЩЕНКО. Коментуючи відкриття медзакладу, він наголосив, що це дуже важлива подія для громади: «Амбулаторія є, лікарі та медичний персонал є, тож тепер її треба наповнювати сучасним обладнанням та якісним сервісом».

Між іншим, на підтвердження цієї тези Ігор ЛЕЩЕНКО вручив Олександру ЯРЕМЕНКУ сертифікат від благодійного фонду «МХП – Громаді» на 220 тис. грн на закупівлю двох сучасних аналізаторів для проведення лабораторних аналізів.

– Зі Степанецькою громадою ми маємо добрі партнерські відносини. Окрім податків від підприємств МХП, сюди також спрямовуємо значні кошти як соціально відповідальний бізнес. Минулого року ця сума сягнула 2 млн грн. У2020році ми якісно змінили формат взаємодії. Якщо раніше голова писав листа, у якому вказував проблему і ми допомагали, то зараз зовсім інший рівень співпраці – ми спільно реалізуємо проєкти, залучаючи до цього процесу громаду. По-перше, це дійсно показує чи потрібний той чи інший проект місцевим жителям, а по-друге, активізує людей, формує їх залученість та причетність до позитивних змін у своєму селі.

Світлина від Сергій Сергійчук.

– Тішить, що якісна медицина стає більш доступною на місцях! Дякую медичним працівникам, керівництву громади за ефективну працю! Хочеться побажати, щоб в медичні установи зверталося якомога менше людей і всі лишалися здоровими... Але в таких комфортних умовах і лікуватися приємніше, – зазначив голова Черкаської ОДА Сергій СЕРГІЙЧУК.