Триває прийом заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта

Дата: 24.09.2020 07:56

МКІП інформує, що до 15 жовтня 2020 триває прийом заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2021-2022.

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:
· кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
· дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше п’яти років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
· діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше п’яти років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:
· мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
· вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
· повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:
· щомісячна стипендія;
· додаткові кошти для придбання професійної літератури;
· медичне страхування;
· квиток в обидва боки.

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2020.

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: http://www.fulbright.org.ua

Координатор програм обміну для науковців – Вероніка  Алексанич
valeksanych@iie.org, тел.: +38067 828 19 42

Довідка про Програму: Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині — більш аніж у 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; 750 американців викладали в українських закладах вищої освіти та займались науковою працею.