Відбулося засідання обласної архітектурно-містобудівної ради

Дата: 28.09.2020 08:24

25 вересня на засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради розглянуто «Генеральний план с.Прохорівка Канівського району Черкаської області» та «Генеральний план с.Сушки Канівського району Черкаської області».

Замовник – Виконавчий комітет Прохорівської сільської ради.

Виконавець –  компанія "Семаргл Плюс".

Ця робота виконана на основі :

• Генеральних  планів 1987року;
  • завданнь на проектування;
  • отриманих держінтересів;
  • актуалізованої зйомки;
  • Даних держгеокадастру.

Генеральними планами населених пунктів було виконано:

• упорядкування існуючої житлової забудови за рахунок ущільнення садибної забудови;
  • визначення проектних меж населеного пункту;
  • визначення червоних ліній;
  • визначення санітарно-захисних, охоронних зон та меж прибрежно-захисної смуги водних об’єктів;
  • визначення територій та обєктів, які можуть використовуватися під громадську забудову;
  • розвиток нових житлових районів.

Розроблені Генеральні плани с.Прохорівка та с.Сушки – це довгострокова стратегія розвитку населених пунктів, яка розроблена в інтересах мешканців вказаних сіл з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. В складі вказаних генеральних планів були розроблені розділи "Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)" на мирний час і особливий період та розділ «Звіт про стратегічну екологічну оцінку документу державного планування».

У квітні 2020 року вказана містобудівна документація була розглянута на громадських слуханнях с.Прохорівка.

Основні показники с.Прохорівка:

Площа населеного пункту збільшиться на 288 га і становитиме 476 га за рахунок приєднання прилеглої територій по периметру населеного пункту.

Житловий фонд заплановано збільшити на 36 тис. кв.м. за рахунок садибної забудови.

Враховуючи вимоги проекта планування Канівського району, те що Прохорівська сільська рада входить до рекреаційної зони, в с. Прохорівка відсутні виробничі території, закладені перспективні території для рекреації, а також виділені громадські зони відпочинку.

Основні показники с.Сушки:

Площа села збільшиться на 165 га і становитиме 486 га за рахунок приєднання територій по периметру населеного пункту.

Житловий фонд заплановано збільшити на 38 тис.кв.м. га за рахунок садибної забудови.

З метою отримання зауважень та пропозицій від державних установ на предмет врахування державних інтересів, в серпні та вересні 2020 року матеріали проектів були направлені до Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації, Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області.

Проекти Генеральних планів с.Прохорівка та с.Сушки були представлені на рецензію щодо відповідності вимогам діючих законодавчих та нормативно-правових актів і державних будівельних норм.

На засідання обласної архітектурно-містобудівної ради 25.09.2020 крім членів ради були запрошені представники: Канівської районної державної адміністрації, Прохорівської сільської ради, Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, Управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держспоживслужби у Черкаській області, Управління екології та природних ресурсів Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, Департаменту агропромислового розвитку у Черкаській області, Управління Держпраці у Черкаській області, Обласного управління лісового та мисливського господарства, Управління цивільного захисту облдержадміністрації, Департаменту патрульної поліції у Черкаській області, Управління культури та взаємозв’язків з громад кістю Черкаської облдержадміністрації, Регіонального офісу водних ресурсів в Черкаській області, Черкаського управління захисних масивів Дніпровських водосховищ, Департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Черкаської облдержадміністрації, Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації, ПрАТ «Черкасицивільпромпроект».

Під час розгляду та обговорення проектів Генеральних планів с.Прохорівка та с.Сушки членами обласної архітектурно-містобудівної ради та запрошеними було надано ряд уточнень і зауважень. У результаті архітектурно-містобудівною радою прийнято рішення про погодження проектів Генеральних планів с.Прохорівка та с.Сушки, при умові врахування наданих пропозицій та зауважень.