В українських лікарнях наявні понад 4 тисячі апаратів ШВЛ, з них наразі задіяні менше 10%

Дата: 08.10.2020 14:19

З понад 4 тисяч апаратів ШВЛ, наразі задіяні менше 10%, – МОЗ – Новини  ПолтавщиниУ медичних закладах України наявні понад 4 тисячі апаратів штучної вентиляції легенів, готових до надання медичної допомоги. З них наразі задіяні 372, тобто — менш ніж 10% від загальної кількості. Про це повідомила заступник Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

«Наразі в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ. На сьогоднішній ранок у медичних закладах були задіяні близько 10% із загальної кількості відповідного обладнання. Усі інші апарати також готові до використання у разі потреби в них, враховуючи щоденний приріст госпіталізації та тривожну динаміку», — підкреслила Світлана Шаталова.

Заступник Міністра охорони здоров’я зазначила, що мета МОЗ — не скоріше як-небудь витратити кошти Фонду боротьби з COVID-19, а витратити їх максимально ефективно, та підкреслила, що наразі не йдеться про жодний дефіцит апаратів ШВЛ в українських лікарнях.

«Закупівлі обладнання для медичних закладів держави продовжуються через ДП «Медичні закупівлі України», що є одержувачем бюджетних закупівель по всім централізованим закупівлям з Фонду боротьби з COVID. Робиться акцент на експертній якості обладнання, яке закуповує держава для лікарень, оскільки обладнання плануємо використовувати і після пандемії. Це стосується не тільки апаратів ШВЛ, а й, наприклад, комп'ютерних томографів», — повідомила Світлана Шаталова.

Також заступник Міністра додала, що 30 вересня ДП «Медичні закупівлі України» підписало договір щодо придбання 100 апаратів штучної вентиляції легень. Другий договір на ще 100 одиниць було погоджено МОЗ України 5 жовтня. Наразі з кінця жовтня ДП «Медичні закупівлі України» планує розпочати поставку обладнання. Нагадаємо, що МОЗ України передало ДП «Медичні закупівлі України» всі технічні характеристики апаратів штучної вентиляції легень для закупівлі ще 1 липня.

Нагадаємо, минулого тижня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МОЗ та ухвалив проект постанови про перерозподіл видатків держбюджету, яким передбачається виділення майже 253 млн грн на збільшення потужностей лабораторій з діагностики коронавірусної інфекції COVID-19. Видатки проводитимуться за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку на реалізацію проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

За інформацією Урядового порталу