16 листопада - День працівників радіо, телебачення та зв'язку

Дата: 16.11.2020 09:20

16 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони - Главком

День працівників радіо, телебачення та зв'язку — професійне свято України. Відзначається щорічно 16 листопада.

Історія свята

За радянських часів професійне свято працівників телебачення та радіомовлення відзначалося 7 травня. Цю дату було встановлено 1945 року, під час святкування 50-річчя винайдення радіо Олександром Поповим.

1994 року Укртелерадіокомпанія запропонувала керівництву держави встановити 16 листопада як професійне свято для теле-, радіопрацівників. Саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників радіотелебачення та галузей зв'язку України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв'язку» від 11 листопада 1994 року № 667/94.

Нині до журналістів та працівники сфери радіо долучилися телевізійники, представники інтернет-ЗМІ.

Цей день відзначають і фахівці зв'язку, що забезпечують роботу телефонних мереж і таких важливих на сьогодні мереж Інтернет-зв'язку.

За матеріалами Вікіпедії — вільної енциклопедії