Пільги на оплату житлово-комунальних послуг колишнім неповнолітнім і малолітнім в'язням концентраційних таборів і гетто

Управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації повідомляє:

Ухвалена 10 січня 2019 року постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» підготовлена Міністерством соціальної політики на виконання Плану організації підготовки проек­тів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 15 вересня 2018 р. № 2542-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту окремих катего­рій осіб із числа жертв нацистських переслідувань та політичних репресій».

Законом № 2542 (набрав чинності 11.10.2018) внесено зміни до Закону України «Про жертви нацистсь­ких переслідувань», згідно з якими категоріям осіб відповідно до статей 61 (колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання) і 62 (колишні малолітні в'язні концен­траційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю) цього За­кону пільги з оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива надаються без ураху­вання середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Постановою внесено зміни до пункту 2 Порядку у частині приведення його норм у відповідність до Закону № 2542.

Реалізація Постанови дасть змогу законодавчо врегулювати питання надання пільг з оплати житлово-ко­мунальних послуг, на придбання твердого палива колишнім неповнолітнім в'язням концентраційних табо­рів, гетто, інших місць примусового тримання, колишнім малолітнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю, відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї.