Призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» всім малозабезпеченим сім’ям (з дітьми чи без них) допомога надається відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та середньомісячним сукупним доходом за попередні шість місяців перед зверненням.

Соціальна дапомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подані всі необхідні документи. Соціальна допомога призначається на шість місяців.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги встановлений у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних демографічних і соціальних груп населення :

- для працездатних осіб – 21 відсоток;

- для дітей   - 85 відсотків;

- для інвалідів – 100 відсотків.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям збільшується на кожну дитину віком від 0 до 13 років на 250 грн., від 13 до 18 років на 500 грн.

При цьому максимальний розмір допомоги з урахуванням збільшення на кожну дитину не повинно перевищувати за прожитковий мінімум для сім’ї.

Соціальна допомога не призначається у разі, коли:

- працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах І-ІУ рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних та загальноосвітніх закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги;

- під час обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно ;

- особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири, автомобіля, будівельних матеріалів або оплатили послуги за навчання, будівництво, ремонт квартири або автомобіля, крім житлово-комунальних послуг, пов'язаних із життєдіяльністю, на суму, яка перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї;

- у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира /будинок/ за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв.м. на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв.м. на сім'ю чи більше одного автомобіля, транспортного засобу.

За наявності цих обставин, державна соціальна допомога може бути призначена органами праці та соціального захисту населення на підставі рішення комісії у разі, коли:

- у складі сім'ї є інвалід;

- у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою до досягнення ними 23 років);

- неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї.

Призначена державна соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім'єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування (повторного подання інформації про відсутність доходів та якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим, ніж розмір мінімальної заробітної плати).

Виплата припиняється якщо:

Сім'єю навмисно  подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Жителям району консультацію можна отримати за тел. 3-60-04.

Управління соціального захисту населення  РДА