Про організацію виплати житлових субсидії у готівковій формі через АТ “Ощадбанк”

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, згідно з яким визначено механізм виплати житлових субсидій у готівковій формі.

Відповідно до пункту 18 Положення виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

особам, які одержують пенсії, — через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України  коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію;

особам, які не одержують пенсії, — через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі буде здійснюватися через АТ “Ощадбанк”.

Стаття 245 Цивільного кодексу України передбачає різні форми довфреності, зокрема, довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що у довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особ від імені довірителя зокрема, отримання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”, відкриття поточного рахунку в АТ “Ощадбанк” та розпорядження ним, отримання банківської платіжної картки випущеної до такого рахунку.

Жителям району консультацію можна отримати за тел. 3-60-04

Управліня соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації