A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Канівська Районна Державна Адміністрація
Черкаська область, Канівський район

Про соціальний захист інвалідів району

Сьогодні державна політика соціального захисту інвалідів здійснюється відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших законодавчих актів, норми яких визначають додаткові державні соціальні гарантії окремим категоріям інвалідів: інвалідам війни, інвалідам з числа осіб, котрі постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам з числа військовослужбовців тощо.

Соціальний захист інвалідів з боку держави та місцевих органів виконавчої влади полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв'язку до особливостей інвалідів.

На території Канівського району проживає 996 інавалідів, в т.ч.54 дітей-інвалідів.

Протягом 2017 року видано 37 інвалідам району направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та 35 інвалідів забезпечено технічними засобами реабілітації.

З Фонду інвалідів надано грошову допомогу 4 інвалідам та 15 малозабезпеченим особам на суму 12,1 тис.грн.

В 2017 році управлінням соціального захисту населення оздоровлено 36 інвалідів, з них за рахунок коштів місцевого бюджету оздоровлено 26 інвалідів на суму 136,5 тис.грн., решта – за рахунок державного бюджету.

На соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено кошти в сумі 1,5 млн. грн., з них оздоровлено 27 інвалідів 1 категорії ЧАЕС на суму 143,5 тис.грн., надано послуг із зубопротезування 18 особам на суму 19,5 тис.грн., виплачено коштів на медикаменти 133,4 тис.грн., на компенсацію на продукти харчування та оздоровлення – 914,5 тис.грн.

З початку 2017 року 43 громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС 1, 2 категорії відшкодовано вартість проїзду міжміським транспортом один раз на рік до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку (без урахування пересадок) в сумі 33,1 тис.грн.

За 2016 рік компенсацію на бензин, ремонт автомобілів і транспортне обслуговування отримали 29 інвалідів, ветеранів війни на суму 9,2 тис. грн., компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку одержали 10 інвалідів війни на суму 3,7 тис.грн.

Особлива увага приділяється вирішенню питань щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до соціальної інфраструктури. В березні 2017 року першим заступником голови райдержадміністрації затверджено перелік об’єктів житлового та громадського призначення, які підлягають першочерговому пристосуванню для потреб людей з обмеженими фізичними можливостями та графік їх переобладнання. До переліку увійшли 6 будівель. Провівши моніторинг виконання заходів по безперешкодному доступу інвалідів з’ясовано, що наразі збудовано 40 постійних пандусів та 2 тимчасових, встановлено 36 кнопок-виклику.

На всіх автобусних маршрутах здійснюється безкоштовне перевезення інвалідів війни, інвалідів ЧАЕС І категорії, інвалідів І,ІІ, III групи. Пільга з перевезення надається інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інваліда першої групи. У перевізника, який здійснює пільгове перевезення в районі є 2 транспортні засоби, які призначені для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

В районі функціонують  такі громадські організації: по допомозі дітям-інвалідам «Добросердечність», «Союз Чорнобиль Україна», районна організація ветеранів.

В 2017 році на фінансову підтримку районній громадській організації ветеранів передбачено 53,0 тис.грн, профінансовано – 42,9 тис. грн, на громадську організацію інвалідів «Союз Чорнобиль України» передбачено 28,8 тис.грн., профінансовано – 22,6 тис.грн.

В районі нараховується 5 дітей-інвалідів, яким згідно психолого-медико-педагогічної комісії показане навчання в інклюзивних класах. 1 дитина-інвалід навчається в звичайному класі за відсутністю потреби, а 4 дитини-інваліда в інклюзивних класах.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №719 від 09.10.2016 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» придбано квартиру для інваліда війни АТО 1 групи Бондаренка І.В. на суму 700,5 тис.грн., інформує управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора