Про соціальний захист інвалідів району

Сьогодні державна політика соціального захисту інвалідів здійснюється відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших законодавчих актів, норми яких визначають додаткові державні соціальні гарантії окремим категоріям інвалідів: інвалідам війни, інвалідам з числа осіб, котрі постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам з числа військовослужбовців тощо.

Соціальний захист інвалідів з боку держави та місцевих органів виконавчої влади полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв'язку до особливостей інвалідів.

На території Канівського району проживає 996 інавалідів, в т.ч.54 дітей-інвалідів.

Протягом 2017 року видано 37 інвалідам району направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та 35 інвалідів забезпечено технічними засобами реабілітації.

З Фонду інвалідів надано грошову допомогу 4 інвалідам та 15 малозабезпеченим особам на суму 12,1 тис.грн.

В 2017 році управлінням соціального захисту населення оздоровлено 36 інвалідів, з них за рахунок коштів місцевого бюджету оздоровлено 26 інвалідів на суму 136,5 тис.грн., решта – за рахунок державного бюджету.

На соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено кошти в сумі 1,5 млн. грн., з них оздоровлено 27 інвалідів 1 категорії ЧАЕС на суму 143,5 тис.грн., надано послуг із зубопротезування 18 особам на суму 19,5 тис.грн., виплачено коштів на медикаменти 133,4 тис.грн., на компенсацію на продукти харчування та оздоровлення – 914,5 тис.грн.

З початку 2017 року 43 громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС 1, 2 категорії відшкодовано вартість проїзду міжміським транспортом один раз на рік до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку (без урахування пересадок) в сумі 33,1 тис.грн.

За 2016 рік компенсацію на бензин, ремонт автомобілів і транспортне обслуговування отримали 29 інвалідів, ветеранів війни на суму 9,2 тис. грн., компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку одержали 10 інвалідів війни на суму 3,7 тис.грн.

Особлива увага приділяється вирішенню питань щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до соціальної інфраструктури. В березні 2017 року першим заступником голови райдержадміністрації затверджено перелік об’єктів житлового та громадського призначення, які підлягають першочерговому пристосуванню для потреб людей з обмеженими фізичними можливостями та графік їх переобладнання. До переліку увійшли 6 будівель. Провівши моніторинг виконання заходів по безперешкодному доступу інвалідів з’ясовано, що наразі збудовано 40 постійних пандусів та 2 тимчасових, встановлено 36 кнопок-виклику.

На всіх автобусних маршрутах здійснюється безкоштовне перевезення інвалідів війни, інвалідів ЧАЕС І категорії, інвалідів І,ІІ, III групи. Пільга з перевезення надається інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інваліда першої групи. У перевізника, який здійснює пільгове перевезення в районі є 2 транспортні засоби, які призначені для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

В районі функціонують  такі громадські організації: по допомозі дітям-інвалідам «Добросердечність», «Союз Чорнобиль Україна», районна організація ветеранів.

В 2017 році на фінансову підтримку районній громадській організації ветеранів передбачено 53,0 тис.грн, профінансовано – 42,9 тис. грн, на громадську організацію інвалідів «Союз Чорнобиль України» передбачено 28,8 тис.грн., профінансовано – 22,6 тис.грн.

В районі нараховується 5 дітей-інвалідів, яким згідно психолого-медико-педагогічної комісії показане навчання в інклюзивних класах. 1 дитина-інвалід навчається в звичайному класі за відсутністю потреби, а 4 дитини-інваліда в інклюзивних класах.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №719 від 09.10.2016 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» придбано квартиру для інваліда війни АТО 1 групи Бондаренка І.В. на суму 700,5 тис.грн., інформує управління соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації.